Mládež
03.01.2020 - Redakce

Základní skupiny Gothia Innebandy Cupu skončily

1.1.2020 vyrazilo 6 týmů do Švédska, aby se potkalo se svými soupeři v turnaji Gothia Innebandy cup.

Sociálně sítě: Všechny informace můžete sledovat i na oficiálních kanálech FBC Liberec. Tentokrát byl i pro turnaj zřízený neoficiální instagramový účet "GOTHIATOUR". Více zde: odkaz
Souhrn:
Přehled všech týmů

DEN 2:

B14 SVART:
Dnes (vlastně včera) nás čekali 3 těžké zápasy, které měly rozhodnout o tom, co nás bude čekat v playoff. První zápas byl již v 8:00 ráno, a tak se vstávalo na 6:30, což bylo dost těžké, ale dali jsme to a po snídani vyrazili na krásnou Partille Arénu. V zápase proti FBC Lerum jsme sice zvítězili 3:0, ale soupeř byl dost houževnatý a nemohu říci, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Nicméně jsem po celou dobu měl pocit, že tento zápas musíme zvládnout. Povedlo se a začal se plnit náš sen a to, krásně se aspoň jednou vyspat. Pokud bychom totiž ve skupině skončili první, budeme další den hrát až od 15:40, takže poprvé za 3 dny bychom mohli zůstat déle v pelechu a načerpat sílu na play off. 

Zároveň však bylo jasné, že cesta k 1.místu povede přes lepší skóre, jelikož nám bylo jasné že Partille také neprohraje. Proto jsme do druhého zápasu proti Onsala nastoupili značně nažhavení. Soupeř nestíhal a my sázeli a sázeli fíky. Skóre se zastavilo na čísle 8. Výsledek 8:0 nás aktuálně katapultoval na vytoužené první místo, ale ještě nás i Partille čekal poslední zápas. 

Vedli jsme v nedokončené tabulce o 4 góly, ale rozhodnutí měly přinést až poslední zápasy. V němž Partile zvítězilo 7:1 nad FBC Lerum což se nám zdálo dost ale budiž. Rázem jsme totiž museli zvítězit min o 3 branky. Ve vypjaté atmosféře díky obrovskému neumu rozhodčích jsme vedli 3:0 ale najednou soupeř začal brát jako o život a já marně hledal důvod jak to? Nešlo jim o nic, do playoff již nemohli postoupit, a tak mě to dost zarazilo. Podezření mám stále na dohody švédských týmu, které mají vyřazovat české týmy. Musím zdůraznit, že je to jen moje domněnka. Nakonec se podařilo vyhrát 5:2 a o jedinný gól vyhráli skupinu..,Jupíí, úkol splněn. Ráno dobrovolná snídaně nebo brzký oběd a těšíme se na playoff.

B14 VIT:
Ferdo, jak se ti na turnaji líbí, jaký je tvůj zatím největší zážitek?
Až na úvodní komplikace s dopravu je to tady hezký. Zatím nám i vychází zápasy tak, že nemusíme brzy vstávat, takže nemohu říci, že by se mi tady nelíbilo. Můj největší zážitek je prozatím skoro 30hodinová jízda autobusem a také požární poplach na škole, který vyhnal všechny lidi na 30 minut ven. (smích)

Dneska jste hráli dva zápasy, oba proti švédským soupeřům. První proti Olofstroms a prohráli jste 5:1, jak by jsi zhodnotil průběh zápasu?
Soupeř byl běhavější a celou dobu nás tlačil. Měl i více střeleckých příležitostí. My jsme naopak docela dobře hráli bez míčku, ale bohužel si nevytvářeli větší šance.

Trénuje vás Míra Svoboda, jaký je to trenér ?
Míra není přísný a snaží se nás hodně chválit, i když něco zkazíme, snaží se na tom najít to dobré. Vede nás i k tomu, abychom byli slušní a nemluvili sprostě a krom Caklika se mu to daří. Caklik dokonce dělal i kliky v autobuse.

Ve druhém zápase jste nastoupili proti vítězi skupiny Molndals IBF a prohráli jste 9:1, jak by jsi okomentoval tento zápas?
Moc jsme si nehlídali krosové přihrávky a z toho jsme dostali hodně gólů. Jinak myslím, že jsme se hodně snažili pracovat a snažili se vytvářet si nějaké přiležitosti, ale bylo to dost těžké. Soupeř měl také několik dobrých střelců, které se nám nedařilo blokovat. Celkově nás trenér pochválil a řekl nám, že to byl nejlepší zápas, co jsme zatím odehráli, toho si cením.

Nakonec postupujete, díky minitabulce ze 4 místa ve skupině do playoff B, jaké máte na zítra plány nebo cíle?
Jelikož je to play off, chtěli bychom vyhrát a hodně se podporovat a hecovat. Kdybychom náhodou vypadli, určitě nebudeme zklamaní a budeme se snažit pořádně trénovat a příští rok to třeba vyjde.

B16:
Za tým B16 zhodnotil druhý hrací den Tomáš Urban. Dnes jsme vstávali brzo ráno, protože nás čekal těžký zápas s Ojaby sport IBK, tento zápas jsme po náročné rozcvičce zvládli na jedničku a vyhráli v poměru 8:0, i když to byl bojovný soupeř, tak jsme hráli pořád rozvážně s míčkem a nepouštěli soupeře do žádných šancí. Po zápase jsme jeli zpět na školu a na oběd, který nás tedy moc nezaujal a tak jsme se sbalili a jeli opět zpět na halu Lundbystrand k dalšímu zápasu.
Soupeřem bylo Varnamo IK. Čekali jsme, že to bude nejtěžší zápas, což se potvrdilo. Varnamo hrálo klasický švédský styl, nahazovaných balónů, což nám moc nevyhovovalo a měli jsme s tím problémy. Soupeř se ale naštěstí nechal vyloučit a Filip Kapitán v přesilovce nabil svou pušku - vystřelil a skóroval. Nakonec to byl rozhodující gól, protože jsme pak soupeře již k zakončení nepustili a díky obětavému výkonu zvítězili. V docích (na hale Lundbystrand) jsme zůstali až na poslední zápas proti Bjarreds IBK. Opět jsme čekali nahazované míče, což se potvrdilo. Zápas byl napínavý, až do poslední minuty. Rozhodující byl proměněný nájezd Dání Sedláčka a následně bekendové zakončení Kuncika do prázdné brány. Pak už se soupeř k ničemu neodhodlal a my zaslouženě vyhráli 3:1. Postupujeme tedy z 1. místa přímo do čtvrtfinále a těšíme se, že si zahrajeme třeba i o medaili.

DEN 1:
FBC Liberec B16
Tento tým jse složený z půle Libercem a z půle Ústím, ke zhodnocení dne jsem si pozval špílmachera Dáňu Sedláčka.
Dáňo, dnes jste hráli dva zápasy a oba jste výrazně zvítězili, je tedy v týmu dobrá nálada?
Nálada je výborná, ale to se může rychle změnit, dnes jsme měli spíše lehčí soupeře.

V prvním zápase s IBF Backdalen jste vyhráli 8:0 co si myslíš že bylo na tomto zápase nejpovedenější?
Hodně mě překvapilo, že i když jsme složení z více týmů, tak si hodně rozumíme, neustále se podporujeme a hecujeme. Zatím máme dost týmového ducha.

Byly vůbec nějaké složitější situace v zápase?
Ano bylo to moje vyloučení, ale zvládli jsme to.

Zápas jste hráli na Partille aréně, hrál jsi někdy na podobném hřišti?
Na Partille jsme hráli už loni, spiše jsem byl hodně překvapený z haly, kde jsme hráli druhý zápas, Partilebo Hallen, ta byla fakt nádherná.

Proti Kolínu asi nebylo co řešit, výhra 12:0 je něco co by jsi z tohoto zápasu vyzdvihl?
Ano pěkné byly 3 švédské pořadalky na stolku, tak to mě hodně zaujalo (smích) a samozřejmě ta samotná hala, jak jsem psal výše. Dost mě také překvapilo, že Kolín nastoupil spíše s o dost mladšími hráči a přitom šestnáctky seděli na tribuně.

Co zítra?
Zítra se rozhodne kam nás turnaj pošle, čekají nás 3 další zápasy a pak se uvidí.

Poslední dotaz,máte 2 sady dresů černou Libereckou a bílou Ústeckou, jak se ti dnes hrálo v ústeckých barvách?
Jo jako dres je to pohodlnej no, ale v Libereckém se mi hraje malinko lépe. také se mi v bílém nepodařilo vstřelit branku a tak mám pořád ten libereckej radši.(smích). Každopádně kluci z ústí tvoří polovinu týmu a tak to máme prostě udělané.

Díky za rozhovor a zítra držíme palce

FBC Liberec B12
Náš tým B12 dnes odehrál pouze jeden zápas. Od 10:20 jsme se na naší domácí školní hale utkali se švédským týmem IBK Kungälv. Tento tým jsme dle informace od kluků loni porazili 5:3. Dala se tedy očekávat vyrovnaná bitva. Kluci do zápasu vletěli jako uragán a po šesti minutách jsme vedli 3:0. To našim borcům dodalo klid na hokejky a dále předváděli pěkný kombinační florbal. Skóre rychle narůstalo a po třech minutách druhého poločase jsme vedli už 8:0. Pak jsme soupeři sice dovolili také skórovat,ale konečný výsledek 11:2 hovoří jasně. Odpoledne jsme toho stihli hodně: návštěvu Volvo musea, dvou florbalových obchodů a fandění týmům B14 a B16. Zítra ale na zábavu nebude čas, čekají nás tři zápasy a na úvod reprezentační výběr amerických florbalistů. Večer hnedka míříme do pelechů, ať jsme na zítra pořádně připraveni. Držte nám palce!

B14 VIT
Ke krátkému dvojrozhovoru jsem si pozval Kubu Horáka a Adama Zoubka. Kluci jak jste po náročné cestě stihli zregenerovat?
Regenerace byla těžká, cesta trvala 28hodin, ale večer jsme se vyrolovali a ráno jsme už žádnou únavu necítili.
V prvním zápase jste hráli s Husquarna IK, kterou jste porazili 3:1. Jaký to byl zápas ?
V prvním poločase jsme byli dost pod tlakem a spíše jsme se bránili, víceméně jsme si nedokázali vytvoří kloudnou brankovou příležitost. Přes to se nám podařilo dát první gól, ale soupeř do poločasu vyrovnal.
Co se dělo v půlce?
Řekli jsme si, jak lépe hrát tlakem, a díky tomu jsme se z těchto situací lépe dokázali dostat. Také jsme pak více hráli na míčku. Následně se nám podařilo vstřelit dva pěkné góly a výsledek 3:1 jsme už udrželi.
Zápas s Husquarnou jste hráli na Valhalle, centrální hale turnaje. Jaký to na Vás udělalo dojem?
Atmosfére byla skvělá, a zápas sledovalo fakt hodně lidí, nečekali jsme, že na dětské zápasy může chodit tolik lidí. Také nám dost vyhovoval povrch. Navštívili jsme i krám Klubbhuset kde jsou v rámci turnaje velké slevy.
Druhý zápas už byl těžší a prohráli jste 2:5 s Capricorn IC, jaký to byl soupeř?
Soupeř hrál dost organizovaně a bylo znát, že mají již několik těžkých zápasů za sebou. Po dvou obdržených gólech jsme se trochu probudili, ale nedařilo se nám s míčkem na soupeřově půlce. Neřekl bych, že měli lepší techniku, ale dost o sobě věděli, jako by to bylo vše nacvičené.
Věřili jste, že za stavu 0:3 můžete ještě zvítězit?
Popravdě, na lavičce nebyla moc důvěřivá atmosféra, spíše jsme v hlavách nevěřili a to byl důvod proč jsme nebyli tolik hladoví. Přesto jsme dokázali vstřelit 2 góly. V závěru jsme zlepšili nahrávky a také je dost zpřesnili, chtěli jsme zkusit dát aspoň nějaké góly a to se povedlo.
Zítra Vás čekají dva zápasy, jak se na ně těšíte a co od nich očekáváte ?
Chtěli by jsme hrát jako v prvním zápase, věřím že bychom se mohli dostat i do playoff A. Ale musíme si srovnat v hlavě poslední zápas a zlepšit podporování se jak na hřišti, tak i na lavičce. Budeme se také snažit hrát více týmově. Ale když to nevyjde, budeme makat dál i ve playoff B.

G13 a G17
Pro naše G13 byl první zápas hodně seznamovací, ale i přes tento fakt se nám podařilo zvítězit, což nám udělalo velikou radost. V druhém zápase byly holky už o dost jistější a zaslouženě vyhrály 4:0. Zítra začínáme až v 11:40, takže si pořádně odpočineme, nasnídáme a poté se pokusíme s chuťí zvládnout další těžké, švédské zápasy.
Na mladší hráčky dobře navázaly i G17. První zápas byl hodně těžký, což se potvrdilo i na výsledku. Úspěšný vstup do turnaje zajistila těsně před koncem Maky Lenfeldová, která si skvěle vypracovala šanci s Kájou Novákovou. Naše skupina bude hodně vyrovnaná, budeme se snažit vyhrát, co nejvíce zapasů. Zítra se rozhodne, do jakého playoff postoupíme.
Držte našich holkám palce!

FBC Liberec B14 Svart
Po úmorné cestě kluci usnuli jako dřeva. Ráno jsme měli budíček na sedmou hodinu ranní, což bylo dosti drastické, ale to je Gothia. Nasoukali jsme do sebe sladký chleba a vyrazili pěškobusem na novou Partillebohallen. Krásná halička s tribunkou slibovala pěkný florbalek. Soupeřem byli domácí Partille IBS. Pokud někdo čekal, že dnes odehrajeme alespoň jeden klidný zápas, šeredně ale šeredně se spletl. Nic těžšího jsme na start turnaje nemohli vyfasovat. Zápas nejvyšší úrovně. Nepamatuji, kdy naposledy jsme hráli takto kvalitní zápas, ale přesně proto jsme tady. Musím říci, že i naše hra, ačkoliv to byl první zápas a ješte po tak strastiplné cestě, byla skvělá. Rychle jsme vedli ale domácí přidali a hrál se skvělý náročný florbal. 10 minut před koncem jsme vedli o 2 góly a začalo se jiskřit, Partille předvedlo několik nefér zákroků za které si šli férově posedět, ale my jsme z přesilových her nedokázali být nebezpeční, pak však přišel likvidační zákrok na Kubu Faksu, když byl v plné rychlosti podražen. Zákrok 3 minuty před koncem prošel bez trestu, ačkoliv byl hráč odnesen z plochy za pomoci svých spoluhráčů. Zbytek zápasu jsme byli pod tlakem a soupeři se povedlo 10 sekund před koncem vyrovnat. Utkání bylo ohromně náročné i na psychiku, jelikož soupeř měl opravdu kvalitu a nenechal nám ani vteřinku oddechu.
Před druhým zápasem si zdraví jedinci odskocili na zápas s dorostem, aby se vrátili na Partille arénu, kde na nás čekali "B14ky" superligivého Jönköpingu. Sestavu jsme museli stáhnout na 5 beků a posunout Míšu na centra 2. lajny za Kubu. Začátek jsme chytili a vedli 2:0, postupem času jsme však jakoby přestali hrát a soupeř ucítil šanci. Tohle už se nesmí stát. Povolit v takovýchto zápasech je hrubá chyba. Švédi neznají prohru a udělají cokoliv, aby zvítězili. Do toho jsme museli čelit přesilové hře po vyloučení Hornyho a hra se začala sypat. Na lavičce zmatek (beru to i částečne na sebe) ze hry vypadli 2 ze 3 centrů a my to začali lepit. A soupeř snížil na 2:1. Z hlubin žabích exrementů jsme se vyhrabali až pár minut před koncem a naštěstí přidali pojistku. 

Do příštího zápasu musíme maximálně zjednodušit nasazování našich speciálních formací aby jsme se už do takového marastu nikdy nedostali. Zápas jsme zvládli i díky skvělému výkonu gólmana Olika. Uff. Jdeme něco sníst a trochu zafandit s spát. Letos opravdu jedeme na doraz již od nástupu do autobusu. Držte nám palce.

Cesta:
Je 1.1.2020, 17:00 a FBC Liberec vyráží na další dobrodružství do Götenburgu. Po nejnáročnější cestě, kterou jsme zažili (jeden z autobusů měl při cestě poruchu a do svého cíle dovezl účastníky turnaje téměř po 30 hodinách). Krátce nato jsme se konečně ubytovali v nádherné škole, kde jsme vklidu mohli nasát atmosféru zimního Švédska. Všichni se těšíme na turnajové zápasy, protože díky dlouhé cestě jsme museli své domluvené přáteláky zrušit. Držte nám palce!