08.02.2022 - Redakce

Ženy dvakrát prohrály. Přesto drží přední příčky!

Víkendové zápasy žen slibovaly zajímavé zápasy v rámci vedoucí první čtyřky ligy a šlo o vyvrcholení základní části. Bodově jsme sice vyšli naprázdno a přepustili jsme první příčku pražským Tigers, ale druhá příčka v lize by nám již uniknout neměla. Před playoff dobrá výchozí pozice. Oba zápasy nám ukázaly na čem je potřeba zapracovat a byly pro nás dobrou lekcí před playoff. Těší především kvalitní hra a množství šancí, které si vytváříme. Rozhodně je na čem stavět. Vyhlížíme playoff a věřím, že i divákům nabídneme skvělou podívanou.

Black Angels vs. Crazy Girls FBC Liberec 5:2

Zápas jsme rozehráli poněkud vlažně a již v šesté minutě jsme prohrávali. Ve dvanácté minutě jsme šli do oslabení, které jsme tentokrát neubránili, ačkoliv jsme úspěšné v této činnosti hodně přes 90%.
Ve druhé třetině jsme si vytvořili velký tlak, ale domácí podržela gólmanka a my jsme se střelecky potrápili. Smůlu jsem protrhli až ve třicáté šesté minutě, když snižovala Foffová. V tuto chvíli se zdálo, že by neměl být problém zápas otočit. Bohužel přišel smolný moment 2 sekundy před pauzou, když jsme si srazili nahozený balónek na zády vlastní gólmanky. Branka do šatny nic příjemného, ale nesrazilo nás to. V tlaku jsme pokračovali i ve třetí třetině a záhy snížili. Po krosové přihrávce Valešové pálila Žbánková. Kuchařová, ale fantastickým zákrokem vyrazila. Na dorážku byla ale již krátká. Další tlak, ale již potřebné góly nepřinesl. Black Angels navíc se štěstím dorazili vyraženou střelu a šli do vedení 4:2. Ani bezmála 4-minutová power-play nám k brance již nepomohla, naopak jsme ještě jeden gól do prázdné branky obdrželi.

Crazy Girls FBC Liberec vs. Prague Tigers Nehvizdy 5:8

Neměli jsme podcenit začátek utkání, leč první gól dostáváme již po 12 sekundách. V šesté minutě hrajeme oslabení a po půl minutce to je již 0:2. Ještě jsme to nerozdýchali a bylo to 0:3. Začátek hororový, ale pak jsme ukázali svou sílu a během sedmi minutek jsme dali 5 gólů - Valešeová, Novotná, Žbánková, Foffová a znovu Valešová!
Také nástup do druhé třetiny se nám povedl. Náš tlak nám přinesl i 3 přesilovky, ale gólu jsme se ve druhé části nedočkali. Nutno poznamenat, že ačkoliv hrajeme famózně v oslabení, tak naopak přesilovky se nám nedaří. Úspěšnost pouhých 14% je prostě žalostně málo. Náš tlak vyšel naprázdno a naopak soupeřky před koncem třetiny snížily.
Do třetí třetiny jsme vkročili takříkajíc nekoncentrovaně a během dvou minutek nám Tigers dali dva góly a zápas otočili. Hrálo se ve svižném tempu a vytvořili jsme si spousty pěkných šancí. Na střeli jsme vyhráli 35 ku 23, ale co naplat počítají se góly. Z našeho laku jsme skórovat nedokázali a v koncovce jsme znovu inkasovali. Stejně jako včera, nejdříve dorážka vyražené střely a posléze gól do prázdné při naši power-play.