Klub
19.01.2023 - Redakce

Ženy hrají výjezdní utkání v Turnově. Muži doma o play-off!

O víkendu nás opět čeká nabitý program. Extraliga žen se poprvé představí v Turnově, kde v tamní hale vyzvou Crazy girls FBC Liberec pražský celek z Chodova. O zábavu se postará i mužský tým, který v boji o play-off vyzve PSG Panthers Otrokovice. Více v našem preview.

FBC Liberec vs. PSG Panthers Otrokovice

Mužský tým se po kompletní výměně realizačního týmu potýká se sérií proher. V předešlých utkání podlehli FbŠ Bohemians, Tatranu Střešovice, Black Angels a i v derby rivalovi z České Lípy. Tato série zapříčinila pád až na 10. místo a zdá se, že Liberec bude muset ještě o předkolo play-off pořádně zabojovat. Otrokovičtí florbalisté se celou letošní sezonu pohybují ve spodních patrech Livesport Superligy. Současně jim patří 12. pozice se ziskem 14 bodů a ztrátou 6 bodů na FBC Liberec. 

V kanadském bodování FBC Liberec najdeme lídra celé soutěže Šimona Stránského. Ten získal už 51 bodů a je hlavní ofenzivní zbraní. Následovat ho budou i navrátilci do sestavy Jakub Faksa a kapitán Vojtěch Wiener. Naopak na delší dobu vypadl ze sestavy Radek Valeš, jenž v zápase s Tatranem utrpěl zlomeninu malíčku. Otrokovice zatím v sezoně spoléhají na střelce Vykopala, kterého následuje slovenské duo Nehila a Grich. Třetí slovenských reprezentant Ronald Gašparík se s týmem rozloučil a přestoupil do Mladé Boleslavi.

První vzájemného utkání se konalo 22.10. a úspěšnější byl tým z Liberce. Nejprve dokázal vyrovnat v samém závěru utkání a rozhodující gól si přichystal na prodloužení. Konečný stav utkán byl 6:5 po prodloužení. Jak dopadne druhé vzájemné utkání v sezoně? Dokáží Severočeši zlomit lednovou sérii proher a konečně vyhrát? Zisk tří bodů by ohromně pomohl v boji o playoff! 

22.1.2023 | 15:00 | SH Dukla Liberec
Vstupenky: zde

Crazy girls FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov

Utkání 18. kola Extraligy žen se netradičně uskuteční v hale SH Turnova. S tamním klubem v letošní sezoně Crazy girls úspěšně spolupracují hlavně v mládežnických družstvech. Výjezdní utkání s pražským celkem Florbal Chodov by do města, které je srdcem Českého ráje mělo přivést nejkvalitnější ženskou florbalovou soutěž. 

Crazy girls jsou zatím na 10. pozici v tabulce se stejným bodovým ziskem jako Florbal Jičín. Na Olomouc ztrácí 4 body a nutně by k postupu do play-off potřebovaly bodovat. To se jim málem povedlo v minulém kole, když velmi trápily 5. celek Bulldogs Brno. Vyrovnané utkání rozhodla až branka v polovině závěrečné periody. Podobné problémy rozhodně nemá Florbal Chodov. Ten se několik let pohybuje na předních příčkách a stejně tomu tak je i letos. Druhá pozice a pouze 1 prohra s Vítkovicemi tomu je důkazem. 

Jak dopadne utkání v turnovské hale? Přichystají si tam Crazy girls pro svého soupeře překvapení? Více se dozvíme v sobotu v 18:00, kdy duel mezi Crazy girls FBC Liberec a Florbal Chodov začíná. 

21.1.2023 | 18:00 | SH Turnov