19.11.2021 - Redakce

Zvládne Liberec důležité utkání proti SKV?

Důležitý souboj bude k vidění na sportovní hale Dukla Liberec. Liberečtí budou chtít protrhnout sérii dvou proher a vyzvou pražského soupeře TJ Sokol Královské Vinohrady. Podaří se uspět v důležitém utkání? Více v našem preview.

FBC Liberec (5-2-0-8)

Liberecký celek zažívá nepříjemné období. V posledních dvou utkáních prohrál s Mladou Boleslaví a i s pražskou Spartou. V těchto dvou utkání inkasoval 17 branek, což může znamenat zdvižený varovný prst. V tabulce Livesport Superlize se svěřenci Zdeňka Skružného nachází na 9. příčce se ziskem 19 bodů. Ty získali za 5 výher v normální hrací době a 2 výhry v prodloužení.

Týmovému kanadskému bodování vládne Šimon Stránský. Stejně bodů má Prokop Ferdan a těsně za ním je i Filip Smutný a Radek Valeš. V posledních zápasech se bodově daří i Vojtěchu Wienerovi.

TJ Sokol Královské Vinohrady (3-0-0-12)

Soupeř TJ Sokol Královské Vinohrady neprožil dobrý vstup do sezony. První tříbodové vítězství si připsal až v 6. kole. Nicméně následovaly dvě důležité výhry s Pardubicemi a Českou Lípou. Třetí a zatím poslední výhra vzešla s Otrokovicemi, kdy bodově explodoval Viktor Kopecký.

Právě na Viktora Kopeckého tým z Prahy spoléhá. S 26 kanadskými body vede týmovou produktivitu. Za ním se nachází zkušený Jan Fiala a mladík Vojtěch Klápa. Dvě výhry si připsal brankář Karel Šantora a jednu vychytané vítězství má i posila Petr Musil.

Shrnutí

První vzájemné utkání v sezoně ovládli liberečtí florbalisté jasně 7:2. Tři body si připsali zejména díky povedené první třetině, kterou vyhráli 5:0. Povede se získat body i na druhý pokus? Udrží si tým FBC Liberec dobré postavení v tabulce Livesport Superligy? Utkání začíná v neděli 21.11.2021 v 17:00 na hale Dukla Liberec.