Česká Lípa
Vaníček, Janota - Kárník, Lhota, Klucho, Kološ, Bitman, Leksa - Ferdan, Kopecký, Baudisch - Valeš, Rozkovec, Čermák - Šoltys, Kroupa, Kořínek - Böhm, Světlík
Česká Lípa
Dvořák, Ponomarev - Slaný, Pastor, Tichý, Dzierža, Krajcigr, Ekl, Matějíček, Vlček, Jansa, Jirsa, Kněžour, Mlejnek, Novotný, Hřebřina, Kadlec, Spilka
branky: 7. Jan Šoltys, 32. Radek Valeš, 47. Prokop Ferdan, 49. Prokop Ferdan, 50. Radek Valeš, 52. Jan Baudisch, 53. Prokop Ferdan - 14. Daniel Štěrba, 45. Lukáš Mlejnek, 47. Daniel Štěrba, 49. Jaromír Ekl, 53. Radek Krajcigr; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 0:4; využití: 2:0; diváků: 455; zásahy brankářů: Vít Vaníček 15 - Jan Dvořák 24; po třetinách: 1:1, 1:0, 5:4;

FBC Liberec vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:5 (1:1, 1:0, 5:4)

Liberečtí vstoupili do utkání velmi aktivně, lehce se dostávali do útočného pásma a vypracovali si několik šancí. Jednu z nich proměnil v úvodní branku Šoltys na konci sedmé minuty utkání. Hosté se do tempa dostali až v druhé polovině první periody a z hole Štěrby se jim podařilo vyrovnat. Stav 1:1 vydržel až do konce dvacáté minuty utkání.

Liberec pokračoval v dobrém výkonu z úvodu zápasu a vynutil si i tři přesilové hry. Tu prostřední z nich využil Valeš a Liberec odskočil znovu do vedení. Několik dobrých zákroků předvedl liberecký Vaníček, který v prostřední třetině nedovolil České Lípě vstřelit branku.

Pro diváky nejatraktivnější třetina přinesla celkem devět branek, první dvě z nich vstřelili hosté a otočili tak dosavadní skóre zápasu. Liberec se ale nepříznivého skóre nezalekl a dokázal znovu strhnout skóre na svou stranu. Obě tyto branky vstřelil Ferdan, který se trefil v sedmačtyřicáté a devětačtyřicáté minutě. Zanedlouho ale znovu na tabuli svítilo nerozhodné skóre 4:4. Domácí pak dostali už čtvrtou možnost početní převahy, kterou zužitkoval druhým gólem v utkání Valeš. Hra nahoru-dolů pokračovala až do 53. minuty. V krátkém sledu následovali tři branky, z nichž dvě byly do sítě hostí. Nejdříve dorazil střelu Kopeckého Baudisch a zvyšoval na 6:4, poté snížil Krajcigr, ale dvoubrankové vedení zajistil znovu Ferdan, který tak zkompletoval hattrick. Závěr zápasu i proti českolipské powerplay Liberečtí zvládli a došli si pro velmi cenné tři body.

Komentář trenéra hostí (Lenka Bartošová): Dnešní zápas vyhrál tým který byl víc hladový po gólu, a my když jsme se dostali do gólové šance tak jsme to nedali, a to je to proč, Liberec má dnes tři body a my nic. Komentář trenéra domácích (Zdeněk Skružný): Těžké a náročné derby jsme v důležitých momentech zvládli o něco lépe než soupeř. Děkujeme divákům a našim mladých spoluhráčům z klubu za fantastickou podporu!