Liberec
Mück, Ponomarev - Kološ, Kořínek, Kopecká, Světlík Lhota - Wiener, Janeček, Čermák, Valeš, Ferdan - Klucho, Dlesk, Baudisch, Šoltys, Rozkovec - Stránský, Bitman, Kárník
Česká Lípa
Dittrich, Chyna - Slaný, Kadlec, Pastor, Štěrba, Stárek, Novák - Krajcigr, Kopič, Ekl - Jirsa, Pluhař, Semerád, Dzierza, Kouba, Vlček, Studený
Branky: 2. Prokop Ferdan, 9. Prokop Ferdan, 14. Jakub Kopecký, 15. Radek Valeš, 18. Martin Čermák, 29. Radek Valeš, 31. Radek Valeš, 37. Jan Šoltys, 40. Vojtěch Wiener, 42. Radek Valeš, 44. Radek Valeš, 47. Jan Světlík, 49. Tomáš Dlesk, 53. Šimon Stránský, 58. Prokop Ferdan, 60. Martin Čermák, 60. Jan Šoltys, 60. Prokop Ferdan, 60. Jakub Kárník - 20. Daniel Štěrba, 21. Daniel Štěrba, 39. Štěpán Slaný, 39. Tomáš Kadlec, 44. Tomáš Kadlec, 48. Ondřej Kopič, 48. Jaromír Ekl; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 0:3; využití: 3:0; zásahy brankářů: Daniel Mück 15 - Tadeáš Dittrich 9, Lukáš Chyna 18; po třetinách: 5:1, 4:3, 10:3;

Reportáž

FBC Liberec 19:7 FBC 4CLEAN Česká Lípa (5:1,4:3, 10:3)

Druhý zápas víkendu se odehrál v Liberci. Derby o vládce severních Čech zvládli lépe Podještědští a napravili si tak chuť po porážce od klokanů. Výhru okořenilo duo Valeš – Ferdan přehlídkou své spolupráce, a hlavně přínosu týmu. Prokop Ferdan zaznamenal 7 kanadských bodů (4 branky a 3 přihrávky) a Radek Valeš 6 bodů (5 branek a 1 přihrávka). Další tři liberečtí hráči poté zaznamenali více než 2 kanadské body – Čermák (2 branky, 2 asistence), Wiener (1 branka, 3 asistence) a Kopecký (1 branka a 2 asistence).

Hned do prvního dějství vlétli domácí s chutí a elánem vyhrát. Jejich snažení vyústilo v čase 1:43 v úvodní branku zápasu z hole Ferdana. Ani poté však neustávali a vrhali se do útočných výpadů. Na co sáhli, to se jim dařilo. A co víc? V patnácté minutě skóre 4:0 po dalších brance Ferdana a zásazích Kopeckého a Valeše. I přes oddechový čas České Lípy se podařilo vsítit i pátý gól. Střelcem byl navrátilec ze Švédska, Martin Čermák. Půl minut před koncem se přeci jen hostům podařilo vsítit branku a do šaten se odcházelo za stavu 5:1.

Druhá třetina začala diametrálně odlišně než první. Po jednatřiceti vteřinách se hosté prosadili z protiútoku a snížili na tříbrankový rozdíl. Následovala emotivní a ostrá tahanice o kulatý nesmysl. Po dvou přesných zásazích Valeše a kuriózní brance Šoltyse si však otěže opět převzal Liberec a mířil za třemi body. Ve 39. minutě sice modrobílí vsítili dvě slepené branky, ale 4 vteřiny před koncem zafungovala souhra libereckých mladíků Čermáka s Wienerem, kdy druhý jmenovaný ukázal své houslové umění a poslal hostujícího brankáře na casting do filharmonie. Po druhé třetině 9:4.

Třetí a závěrečná část přinesla nejvíce branek. Oku diváka lahodila zajisté již desátá liberecká branka, kterou vstřelil opět Valeš. Dvě minuty na to se sice prosadili hosté, ale přesně 20 vteřin po jejich brance si vzal slovo kanonýr, jehož jméno je v předešlé větě a svou pátou brankou držel Liberec v 6 brankovém odstupu. Zápas, který již připomínal spíše účet ve stravovacím zařízení, chvíli ztrácel jas. Ten mu ale zvýšil Svělík, když se v čase 46:12 prosadil. Minutu na to se opakovala situace ze začátku třetí třetiny. Dva slepené góly hostů. Odpověď na ně dal Dlesk, jehož střela cinkla jak lahev o sklenici o tyčku. Veselí na domácí střídačce pokračovalo poté, co Stránský zaznamenal premiérovou branku v A týmu. Necelé tři minuty před koncem duo Valeš – Ferdan zkusilo, zda se účastníkům zápasu nechce zahrát baseball. Prvně jmenovaný nadhodil a druhý aktér balonek ze vzduchu poslal do sítě. Poslední minuta se poté stala honem na kanadské body. Postupně se prosadili Čermák, Šoltys, Ferdan a Kárník. Konečné skóre 19:7. Z 18 hráčů na liberecké střídačce zaznamenalo alespoň jeden bod 13 z nich.