Sparta
Chlad, Levínský - Janeček, Dlesk, Pařízek, Kárník - Kopecký, Šoltys, Stránský, Valeš, Ferdan, Wiener, Smutný, Světlík, Baudisch, Václavík, Rozkovec, Martínek
Sparta
Beneš, Hejna - Bartoš, Marvánek, Zouzal, Pruner, Garčar, Křenek, Krbec, Kolstrunk, Juha, Čermák, Ujhelyi, Košir, Zeman, Hurt, Pažák, Kareš, Kozák
branky: 2. Tomáš Dlesk, 3. Prokop Ferdan - 23. Josef Juha, 43. Matěj Čermák, 51. Jakub Kolstrunk, 51. Matěj Čermák; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 192; zásahy brankářů: Petr Chlad 11 - Martin Beneš 12; po třetinách: 2:0, 0:1, 0:3;

Liberec neudržel vedení a podlehl Spartě o dvě branky.

Po velmi zdařilém úvodu, dlouho drželi svěřenci Zdeňka Skružného naději na bodový zisk z 2. kolo Livesport Superligy. Bohužel se jim vedení nepodařilo navýšit a zápas tak rozhodla 51. minuta, kdy Liberec obdržel dvě branky v rychlém sledu.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 2:4 (2:0,0:1,0:3)

Nástup jako z pohádky. Tak by se dal charakterizovat průběh prvních minut utkání mezi Libercem a Spartou. Nejdříve v 2. minutě našel Ferdan volného Dleska, který dokázal poprvé prostřelil reprezentačního brankáře Beneše. Následovala přesilová hra, a i tu speciální komando proměnilo, když se trefil Ferdan. Zaskočená Sparta si ve zbytku třetiny tvořila jen mála příležitostí, a proto zůstal stav o dvě branky.

Do druhé periody vstoupila lépe pražská Sparta. Josef Juha si našel volný míček na brankovišti a neměl problém snížit na rozdíl jediné branky. Obraz hry se po této brance výrazně proměnil. Hosté drželi míček a tvořili hru. Pozor si museli dávat na nebezpečné protiútoky, kterými hrozili domácí tým.

Hlavní trenér Sparty se na začátku třetiny rozhodl stáhnout hru na 10 vyvolených a to zafungovalo. Vyrovnání přišlo poměrně brzy už v 43. minutě. 2:2. V následné pasáži oba týmy předváděly pohledný florbal, ale i přes několik velký šancí se domácím nepodařilo prostřelit výborně chytající Beneše. Aby toho nebylo málo v 51. minutě přišel rozhodující moment. Dva slepené góly v rozmezí 20 vteřin dostaly Spartu do dvoubrankového vedení, což byl pomyslný hřebíček do rakve. V závěru se Liberec snažil při hře bez brankáře, ale ani tato výhoda ke vstřelené brance nevedla.

Liberečtí florbalisté nedokázali bodovat ani v 2. kole Livesport Superligy. Další příležitost budou mít už tuto neděli, kdy zavítají k utkání na palubovce SKV. Utkání začíná v 17:00 a sledovat ho budete moci na platformě tvcom.cz

Střely: 15:16