Tatran Střešovice
Liberec
Chlad, Král - Kološ, Pařízek, Janeček, Dlesk, Klucho, Kárník - Stránský, Šoltys, Kopecký, Valeš, Wiener, Smutný, Světlík, Rozkovec, Baudisch -Martínek
Kříž, Buzík - Němeček, Pánek, Šimek, Havlas, Beneš, Šindelář, Kreysa, Meliš, Čermák, Sládeček, Piskáček, Tlapák, Kuchyňa, Slavík, Brautferger, Paunška, Kolísko
Branky: 18. Filip Smutný, 22. Radek Valeš, 27. Filip Smutný, 31. Filip Smutný, 37. Šimon Stránský - 6. Petr Brautferger, 17. Martin Šindelář, 23. Petr Brautferger, 24. Matěj Havlas, 29. Marek Beneš, 33. Ondřej Němeček, 47. Marek Beneš, 53. Milan Meliš, 56. Adam Tlapák, 59. Jonáš Kreysa; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 80; zásahy brankářů: Petr Chlad 14 - Lukáš Kříž 12; po třetinách: 1:2, 4:4, 0:4;

Reportáž

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 5:10 (1:2,4:4,0:4)

Hned v úvodu zápasu museli liberečtí hráči odolávat ofenzivnímu tlaku od Tatranu Střešovice. To se povedlo pouze do času 5:23, kdy skóre zápasu otevřel Petr Brautferger. Ani vstřelená branka nezapříčinila jiný obrázek hry. Tatran dominoval a liberečtí hráči těžce odolávali a byli vylučováni. Nabídnutou přesilovku o dva muže v poli hosté využili a dostali se do dvoubrankového vedení. Obdržená branka Severočechy nakopla. Nejprve trefil Stránský břevno, poté se konečně prosadil Smutný.

Druhá dvacetiminutovka začal jednobrankovým náskokem, který Tatran dlouho neudržel. V čase 21:33 si prostřelil Valeš Kříže a bylo vyrovnáno. To Liberec ukolébalo a brzy to zas bylo o dvě branky pro soupeře. 2:4. To nebylo ze strany obou celků vše. Nejprve Smutný snížil, aby nato v čase 28:11 zvýšil Marek Beneš z trestného střílení na 5:3. Do konce třetiny brankáři propustili ještě tři branky. Nejprve dokonal hattrick mladíček Smutný, poté opět zaúřadovala silná první pětice soupeře, když se prosadil Ondřej Němeček. Těsně v závěru druhé periody si vzal slovo Šimon Stránský, jehož tečovaná střela skončila až za zády Kříže. 5:6.

Do závěrečné třetiny trenér Fridrich stáhl sestavu na dvě pětice, tímto aktem dostala velký prostor ve hře první formace Tatranu Střešovice a to se ukázalo jako rozhodující moment. Rozdíl ve skóre posunul střelou na zadní tyč Beneš, o tříbrankový rozdíl se postaral Meliš. Vedení 8:5 si lídr soutěže pohlídal a branku Liberci nepovolil ani ve hře bez brankáře. Navíc sám dvakrát odkrytou svatyni trefil a díky skvěle zvládnuté třetí třetiny si z Liberce odvezl všechny tři body za výhru 10:5.

Florbalisté FBC Liberec tak prohráli třetí utkání ze čtyř. V dalších dnech bude svěřencům Zdeňka Skružného pokračovat velmi nabitý program. V úterý vycestují do Ostravy, o den později se střetnou v televizním utkání s Českou Lípou a v neděli 3.10.2021 se opět představí doma proti Panthers Otrokovice. Utkání začne v 18:30 a my se těšíme na Vaši návštěvu.