Pardubice
Chlad, Muck - Kološ, Pařízek, Janeček, Dlesk, Klucho, Šoltys - Stránský, Světlík, Ferdan, Smutný, Wiener, Valeš, Baudisch, Rozkovec, Mádlo - Macháč, Bitman
Pardubice
Haleš, Aubus - Petržela, Smola, Pakosta, Šmíd, Kohoutek, Kučera, Velc, Prix, Křinka, Žáček, Rusín, Slabý Nezval, Teichman
Branky: 17. Radek Valeš, 22. Radek Valeš, 23. Šimon Stránský, 36. Šimon Stránský, 38. Vojtěch Wiener, 42. Radek Valeš, 46. Šimon Stránský, 60. Vojtěch Wiener - 7. Matyáš Velc, 38. Adam Šmíd, 40. Vojtěch Rusin, 52. Patrik Petr; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 250; zásahy brankářů: Petr Chlad 38 - Martin Haleš 14; po třetinách: 1:1, 4:2, 3:1;

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 8:4 (1:1, 4:2,2:1)

Zatím nejpočetnější divácká kulisa v této sezoně přivítala oba celky na hrací ploše. Diváci poprvé utichli v 7. minutě, kdy rychlý protiútok proměnil pardubický Velc. Následovala dlouhá pasáž, ve které dominoval reprezentační brankář soupeře Martin Haleš. Toho dokázal prostřelit až Radek Valeš, který tímto momentem načal povedený večer. Stavem 1:1 i skončila první třetina.
Druhá perioda přinesla mnoho branek. Misky vah rychle překlonil svým druhým gólem v utkání Valeš, když zakončil ukázkový brejk po ose Wiener - Smutný - Valeš. Liberecká nadvláda nad utkáním pokračovala i nadále. Dvoubrankový náskok zajistil střelou do odkryté brány Stránský. 3:1. Nejproduktivnější liberecký hráč předvedl skvělou akci v 37. minutě. Prokličkoval přes několik obránců a své sólo zakončil pod tělem brankáře Haleš. Od času 37:46 padly v prostřední části ještě tři branky. Dvě z nich zajistili hostující hráči a klid na liberecké hole dodal mladíček Wiener.
Do třetí třetiny vstoupili hostující hráči velmi aktivně. Napadali libereckou rozehrávku a obránci domácích měli poměrně dost problémů. Ty rychle utnul svým třetím gólem Valeš a kromě navýšení vedení zkompletoval i hattrick. Svým třígólový večer přidal i Šimon Stránský v čase 45:31. Tuto branku fantasticky připravil křídelník Prokop Ferdan. V posledních minutách utkání dokázali Pardubice snížit pouze šťastnou trefou. Výrazný podíl na klidném konci utkání má i brankář Petr Chlad, který po celou dobu zápasu předváděl fantastický výkon. Kosmetickou tečku a definitivní stav 8:4 pro barvy FBC Liberec zajistil brankou do prázdné svatyně Wiener.
Florbalisté FBC Liberec po osmigólovém večeru získali důležité tři body a dostali se na 14 získaných bodů. Základní část Livesport Superligy bude v tomto týdnu pokračovat i nadále. Severočechy čekají dvě těžká utkání s FbŠ Bohemians a 1. SC Tempish Vítkovice. Právě Vítkovice přivítají muži v neděli ve sportovní hale Dukla Liberec. Utkání začíná v 17:00.