Ostrava
Mück, Chlad - Kološ, Bitman, Stránský, Ferdan, Světlík - Janeček, Dlesk, Wiener, Smutný, Valeš - Klucho, Pařízek, Šoltys, Macháč, Mádlo
Ostrava
Binder, Janík - Soukup, Herblich, Lipový, Sládek, Pešat, Chatrný, Soukup, Hurta, Repček, Sedláček, Kuczera, Sládek, Zimmer, Vítovec, Klimsha, Gál, Jakubec, Mikolášek
Branky: 5. Prokop Ferdan, 6. Vojtěch Wiener, 10. Jan Světlík, 41. Filip Smutný, 49. Filip Smutný, 50. Filip Smutný, 56. Tomáš Dlesk - 3. Dominik Klimscha, 23. Daniel Chatrný, 34. Michal Sládek, 36. Michal Sládek, 44. Lukáš Pešat; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Daniel Mück 16 - Jan Binder 11; po třetinách: 3:1, 0:3, 4:1;

FBC Liberec vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:5 (3:1,0:3,4:1)

Vstup do utkání se libereckým hráčům příliš nepovedl. Už v čase 2:17 musel brankář Daniel Mück lovit míček z vlastní branky. 0:1. Tento nepříliš pozitivní moment Liberec nakopl. Začal tvořit hru a skóre zápasu rychle otočil. Do poloviny první třetiny dokázali domácí překonat brankáře Bindera hned třikrát. Nejprve se střelou po zemi prosadil Ferdan, druhou branku dorazil za čáru Wiener a třetí přesný zásah zapsal do statistik Jan Světlík. Stavem 3:1 skončila první dvacetiminutovka zápasu.

Jestli se něco v letošní sezoně Liberci nedaří, tak jsou to druhé třetiny. Tento fakt se potvrdil i v zápase s Ostravou. Nejprve bleskově snížil Daniel Chatrný a o 10 minut později vyrovnal po domácím nedůrazu v brankovišti Sládek. 3:3! Stejný hráč se prosadil i v čase 35:46, když ho domácí hráči dostatečně nehlídali ve vlastní přesilové hře. Právě s jednobrankovou ztrátou odcházeli Severočeši do šaten.

Nepovedená třetina Liberec dostala do varu. Už po 17 vteřinách vyrovnal Filip Smutný, jenž tímto brankou odstartoval své galapředstavení v závěrečné třetině. Na tuto branku si Ostrava přichystala rychlou odpověď v čase 43:43, když se prosadil po bleskovém protiútoku Lukáš Pešat. Velkou šanci na vyrovnání zápasu měli liberečtí florbalisté v 48. minutě, kdy soupeř byl vyloučen. Početní výhodu opět zužitkoval Smutný a vyrovnal na 5:5. Vítězná branka vyrovnaného utkání přišla o minutu později. Liberec vystihl chybu v rozehrávce hostů a střelou pod horní tyč dostal Liberec do vedení Smutný. Tato třetí vstřelená branka znamenala už 23. branku v letošní sezoně pro hráče s číslem 27. Nejtěžší moment přezili domácí v 53. minutě, kdy ubránili dvojnásobnou přesilovou hru soupeře. Definitivní podobu výsledku dodal v čase 55:44 střelou o tyč Tomáš Dlesk. V závěrečných minutách Ostravě nepomohla ani hra bez brankáře.

I díky výborně zvládnuté třetí třetině získali hráči FBC Liberec další tři body do tabulky Livesport Superligy. Poslední utkání před Vánocemi sehrají v neděli, kdy na SH Dukla Liberec vyzvou v regionálním derby FBC Česká Lípa. Utkání začíná v 18:30.