Boleslav
Bauer - Suchánek, Korych, Zoufalý, Chroust, Pěnička, Fořt, Koláčný, Curney, Bína, Beneš, Hemerka, Tomašík, Tokoš, Šebek, Zakonov, Punčochář
Liberec
Muck, Chlad - Klucho, Pařízek, Ferdan, Kopecký, Světlík - Janeček, Dlesk, Mádlo, Wiener, Smutný - Baudisch, Bitman, Šoltys, Rozkovec, Macháč - Mádlo
Branky: 13. Martin Tokoš, 16. Petr Koláčný, 39. Milan Tomašík, 48. Jiří Curney, 55. Petr Koláčný, 55. Patrik Suchánek, 57. Dominik Beneš, 59. Petr Koláčný - 8. Jan Světlík, 14. Matěj Klucho, 45. Prokop Ferdan; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:4 + Tomáš Dlesk OS; využití: 2:0; diváků: 390; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 7 - Daniel Mück 24; po třetinách: 2:2, 1:0, 5:1;

Reportáž

Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vs. FBC Liberec (2:2,1:0,:1)

První třetina začala velkým náporem domácího celku. Nicméně liberecký celek podržel fantastický Daniel Mück, který dokázal, že si přenesl z osmifinálové série přinesl parádní formu. Severočeši v první utkání série šli dokonce do vedení, volný prostor na středu využil Světlík a prostřelil golmana Bauera. Mladé Boleslavi se povedlo vyrovnat až po 7 minutých, když Tomašík nezjištně našel volného Tokoše a ten se do prázdné brány nemýlil. O 90 vteřin později se prosadil Liberec. Matěj Klucho napřáhl na půlící čáře a krásně vymetl šibenici. 2:1. Vedení Severočeši nakonec do konce první třetiny neudrželi, protože z dorážky srovnával Koláčný.

Druhá perioda byla ze strany hostů velmi opatrná, o čemž svědčí i pouze jediná střela na bránu. Poprvé dostal domácí Předvýběr.CZ do vedení Milan Tomašík v čase 38:23, když zvládnul využít chybu v rozehrávce. Ve stejném čase byl vyloučen i Tomáš Dlesk za nesportovní chování, a tak Liberec odcházel s nepříznivým stavem a i vyloučeným hráčem.

Ve třetí třetině nejdříve Liberec skvěle ubránil oslabení a následně rozjásal hostující příznivce Prokop Ferdan. V čase 44:20 využil nabídnutý samostnatný únik. Boleslav se do dalšího vedení dostala díky přesilové hře. Poté následovala pasáž, kterou domácí jasně ovládli a od 55. minuty nastříleli 4 branky. Výhra 8:3 jim zajistila první bod v sérii.

Do druhé vzájemného utkání série vstoupí oba celky už zítra v 17:00. Utkání můžete sledovat buď přímo v hale nebo na videoplatformě Českého florbalu.