(7:0, 1:1, 1:2)
Karlovy Vary
Mück, Chlad - Kárník, Pařízek, Václavík, Stránský, Ferdan - Janeček, Šoltys, Valeš, Smutný, Macháč - Světlík, Mádlo, Baudisch, Bitman, Dlesk - Kukla
Eckhardt, Váradi - Macháček, Eliáš, Zahraj, Korbel, Svatek, Zavadil, Velc, Lebeda, Zeman, Šťovíček, Strachota, Niklas, Klápa, Tomčo, Kalaš, Torma
branky: 4. Radek Valeš, 5. Jan Světlík, 7. Vojtěch Janeček, 8. Jan Bitman, 9. Lukáš Macháč, 13. Jakub Mádlo, 16. Jan Světlík, 21. Šimon Stránský, 49. Radek Valeš - 26. Daniel Nicklas, 45. Michal Strachota, 53. Matěj Svatek; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 322; zásahy brankářů: Daniel Műck 17 - Daniel Váradi 1, Jan Eckhardt 12; po třetinách: 7:0, 1:1, 1:2

FBC Liberec vs. FB Hurrican Karlovy Vary 9:3 (7:0,1:1,1:2)

Do historicky prvního vzájemného utkání vstoupili Severočeši velmi sebevědomě. Už od první minuty jasně diktovali tempo hry a svůj výkon v úvodní části dotáhli až k vedení 7:0. O první branku, se postral útočník Valeš, následovaly branky od Světlíka, obránců Janečka s Bitmanem, a když Macháč v čase 8:28 zvyšoval na 5:0 byl hostující tým zralý na ručník. Nicméně to nebylo vše. Než týmy odešly do šatny zvýšili vedení útočníci třetí formace Mádlo a znovu Světlík. I proto odešli liberečtí, s jednoznačným vedení o sedm branek.

Druhá perioda začla úplně stejně jako ta první. Stránský se vytočil na střed a jemnou střelou přehodil hostujícího brankáře! Možná první těžší pasáž přišla ve 26. minutě, nejpve byl za sekání vyloučen Dlesk. Navíc v oslabení fauloval Ferdan a Niklas měl k dispozici samostatné střílení. To úspěšně proměnil a snížil na 8:1. Víc branek prostřední pasáž nenabídla, hra se odehrávala především na obranné poloviny domácích, protože si byli vědomí, že jejich náskok je dostatečný.

V závěrečné třetiny se Karlovy Vary nevzdaly a zkusili vysunou obranu a tlačit domácím obránce k chybám. To se podařilo, a proto svoji fomu musel ukázat i brankář Mück, který si nakonec v zápase zapsal 17 úspěšných zásahů. Abychom náš výčet měli kompletní, tak snížení stavu přišlo v 45. minutě, na tuto branku nováčka Livesport Superligy odpověděl Radek Valeš, jenž zapsal rovněž svoji druhou branku v zápase. Gólovou tečku udělal za utkání Matěj Svatek, ale ani jeho snížení na 9:3 už nic nezměnilo na jasné výhře domácích.

Výhra za tři body posouvá Severočechy do klidnějších vod v tabulce. Velké díky patří i všem divákům, kteří na dnešní zápas dorazily! V následujícím týdnu nastoupí FBC Liberec dvakrát proti FBŠ Bohemians. Na čtvrteční venkovní duel naváží v neděli, kdy se v 15:00 utkání proti klokanům znovu. 14. kolo Livesport Superligy se opět odehraje na hale SH Dukla Liberec.