Chodov
Mück, Chlad - Ferdan, Šoltys, Stránský, Wiener, Mádlo - Kárník, Kopecký, Janeček, Smutný, Faksa - Macháč, Balatka, Světlík, Baudisch, Pařízek - Dlesk, Bitman, Václavík
Chodov
Hodík, Lupoměch - Bauer, Slunečko, Matoušek, Ondrušek, Vávra, Sýkora, Komárek, Vošta, Netrefa, Dufek, Horký, Šmíd, Kafka, Votava,
Branky: 15. Jakub Mádlo, 24. Filip Smutný, 36. Jan Šoltys, 38. Vojtěch Wiener, 42. Vojtěch Wiener, 53. Šimon Stránský, 59. Vojtěch Wiener, N Prokop Ferdan - 6. Matěj Netrefa, 26. Radim Slunečko, 29. Marek Matoušek, 34. Antonín Votava, 35. Marek Vávra, 41. Tom Ondrušek, 60. Mikuláš Komárek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 436; zásahy brankářů: Daniel Műck 17 - Karel Hodík 11; po třetinách: 1:1, 3:4, 3:2, 0:0

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 8:7 sn. (1:1,4:3,3:2)

Chodov vstřelil první gól televizního duelu zásluhou Matěje Netrefy, nicméně Liberec stihl odpovědět a uzavřel první třetinu za remízového stavu 1:1. Teprve po přestávce se Severočeši dostali vůbec poprvé do vedení trefou Filipa Smutného, který ve 24. minutě poslal Liberec do náskoku 2:1.

Zbytek prostřední části duelu ovšem byl o poznání akčnější. Chodov si třemi brankami za sebou vypracoval výhodu 5:2, jenže ani to Liberec nezastrašilo. Domácí mančaft naopak zabral a dvěma zásahy v závěru dějství se dotáhl na kontaktní rozdíl, který sliboval drama do poslední dvacetiminutovky.

Ve třetí třetině smazali Liberečtí ztrátu, a dokonce sahali po úspěchu v normální hrací době. V čase 58:53 poslal severočeský mančaft do vedení Vojtěch Wiener, jenže Chodov ještě stihl srovnat díky Mikuláši Komárkovi. Měření sil tak dospělo do prodloužení, kde se bojovalo o bonusový bod do tabulky.

V prodloužení žádná změna skóre nepřišla, i přes to, že se Liberec dvě minuty bránil v oslabení třech proti čtyřem. Obě mužstva chystala na rozhodující nájezdy. V nich se skvěle prezentoval brankář Daniel Mück, jenže pustil za svá záda pouze jedinou trefu, a Liberec nakonec urval vítězství 8:7. Rozhodující střílení proměnil Prokop Ferdan a přiřkl FBC velmi důležitý bonusový bod.

Díky této vyhře za dva body se liberečtí florbalisté posunuli na 9. místo a na 11. Českou Lípu mají náskok třech bodů. Livesport Superligu už čekají do konce základní části pouze dvě kola. V neděli 19.2.2023 se muži popasují s Karlovými Vary a dlouhodobou část zakončí domácím duelem se Spartou Praha (26.2. | 17:00 | SH Dukla Liberec)