-

FBC Liberec

FBC Liberec
SH Dukla Liberec
20.kolo, ne 5.1.2020
Liberec
7
:
6pp
(1:1, 4:3, 1:2, 1:0)
Otrokovice
Liberec
Vaníček, Král - Klucho, Kološ, Kárník, Lhota, Bitman, Matušů - Valeš, Rozkovec, Baudisch, Ferdan, Kopecký, Balatka, Šoltys, Kořínek, Světlík - Kroupa, Hrůza, Hejduk
Otrokovice
Majrich, Vorálek - Červenka, Jurčík, Szweda, Koláčný, Kostka, Gál, Petřík, Zimmer, Pešat, Nagy, Haša, Kvapil, Pšenčík, Vykopal, Nehila
Branky: 12. Lukáš Lhota, 21. Adam Balatka, 31. Jakub Kopecký, 35. Adam Balatka, 39. Adam Balatka, 58. Radek Valeš, 64. Matěj Klucho - 10. Lukáš Petřík, 29. Pavel Jurčík, 33. Lukáš Kvapil, 34. Ladislav Gál, 41. Lukáš Petřík, 49. Peter Nehila; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 160; zásahy brankářů: Vít Vaníček 18 - Kevin Majrich 14; po třetinách: 1:1, 4:3, 1:2, 1:0;

Reportáž

Diváci v liberecké hale mohli sledovat opatrný vstup obou týmů do utkání. Ze začátku měli přeci jen více ze hry domácí, ale první gól vstřelily v desáté minutě Otrokovice. Liberec mohl vyrovnat z trestného střílení, Kološ ale zakončil vedle. Vyrovnání přišlo až v čase 11:05 kdy se trefil Lhota. Třetina se dohrávala v ospalém tempu, oba týmy předvedly mnoho ztrát, ze kterých ale nevzešly už žádné gólové situace.

Druhá třetina odstartovala galapředstavení libereckého Balatky. Ten již v první minutě propálil pohlednou střelou hostujícího golmana a otočil dosavadní průběh utkání. Poté Liberec dostal nabídku přesilové hry, ale dlouho se nemohl dostat do zakončení, a tak zůstala početní výhoda nevyužita. V devětadvacáté minutě přišlo vyrovnání z hole Jurčíka, ale přesně v polovině zápasu skóroval Kopecký a vrátil tak vedení domácímu celku. Tentýž hráč se nechal v čase 33:07 vyloučit a Otrokovice nejdříve vyrovnaly a po využité přesilovce skórovaly ještě jednou. Vedení Pantherů netrvalo dlouho, podruhé v utkání střílel Balatka. V čase 38:26 zkompletoval hattrick a Liberec tak znovu o gól vedl.

Vedení Liberce netrvalo dlouho. Petřík se z velkého brankoviště prosadil už po 7 vteřinách třetí třetiny. Následné minuty se odehrávaly spíše na obranné polovině Otrokovic, ale žádné velké šance nepřišly. Ve 49. minutě si srazil Kološ střelu Nehily do vlastní branky a Severočeši opět v zápase prohrávali. Po dvou minutých hry byl za hru rukou vyloučen Kárník. Naštěstí Vaníček podržel svůj tým a nepřipustil zvýšení vedení. Výborně bránicí hostující nepřipouštěl velké šance. Naštěstí, liberecké fanoušky rozjásal Valeš, který z velkého úhlu trefil pravou šibenici a vyrovnal na 6:6.

V prodloužení důležité první buly vyhrál Liberec a neváhal odvolat brankáře. První powerplay ještě nevyšla, ale ta druhá už úspěšná byla. Kološ krásně připravil pozici kapitánu Kluchovi a ten nekompromisně zajistil domácím bod navíc.

Liberečtí získali dva body i přes poměrně nepovedený výkon. Lednový program bude pro florbalisty velmi shovívavý, protože už odehrají pouze jedno utkání na hřišti Sparty Praha.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostí(Michal Kvapil):Dnešní důležité utkání jsme nevládli a odehráli ve vánočním tempu. Opět jsem udělali mnoho ztrát a soupeř nás potrestal. Když jsme se dostali do vedení nedokázali jsme navýšit a odskočit. Naopak jsme museli dotahovat soupeře. Domácí využili nabídnuté šance a v prodloužení si vystřelili 2 body. Gratulujeme soupeři k jejich zisku. Komentář trenéra domácích (Filip Hanžl): Zápas ve finále mohl vyhrát kdokoli. My jsme opět zvládli závěr a soupeře dorazili. Děkujeme mu nicméně za zápas a přeji šťastnou cestu domů.