Česká Lípa
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Klucho, Bitman, Veselý, Kroupa, Böhm D. - Valeš, Ferdan, Marek - Salát, Kopecký, Kořínek - Baudisch, Hůza, Balatka - Šoltys, Hiadlovský
Česká Lípa
Dvořák, Ponomarev - Vnuk, Slaný, Pastor, Štěrba, Mlejnek, Kadlec - Jansa, Spilka, Džierža, Vondráček, Hřebřina, Karel, Ekl, Bříška, Jirsa, Novák, Böhme
Branky: 5. Prokop Ferdan, 7. Prokop Ferdan, 16. Petr Salát, 40. Radek Valeš, 55. Prokop Ferdan - 17. Jaromír Ekl, 21. Daniel Štěrba, 25. Jaromír Ekl, 33. Jan Hřebřina, 49. Tomáš Kadlec, 54. Marek Dzierža; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 352; zásahy brankářů: Vít Vaníček 14 - Jan Dvořák 18; po třetinách: 3:1, 1:3, 1:2;

Do utkání jasně vstoupil lépe Liberec. Nejdříve se dvakrát parádně představila dvojice Prokop Ferdan - Radek Valeš. Třetí gól pak přidal Petr Salát za asistence Jana Bitmana. Česká Lípa na sebe nenechala dlouho čekat a Jaromír Ekl snižoval na rozdíl dvou branek.

V druhé třetině se role obrátila, když se třikrát prosadili hráči České Lípy. Již 36 vteřin po úvodním buly snižoval Daniel Štěrba. Srovnávací gól si připsal opět Jaromír Ekl. A individuální akcí se blýskl Jan Hřebřina. Radek Valeš to tak ale nemohl nechat a opět srovnal stav utkání.

Rozhodnout tak musela poslední třetina. Česká Lípa po střelách Tomáše Kadlece a Marka Dzierži znovu odskočila na rozdíl dvou branek. Necelých šest minut před koncem třetiny zkompletoval svůj hattrick Prokop Ferdan. I přes velký liberecký tlak se už však nepodařilo znovu srovnat. FBC Česká Lípa tak vrátila Liberci porážku z šestého kola Superligy a vezla si domů tři důležité body.

Všem libereckým fanouškům přejeme Veselé Vánoce a šťastný vstup do Nového roku. Těšíme se na vás v dalším kalendářním roce! Děkujeme za podporu.

Komentář trenéra hostů Lenky Bartošové: Dnešní bojovný duch týmu nás dotáhl ke 3 bodům, nebylo to sice jednoduché , museli jsme otáčet z 0:3, ale to se nám povedlo a já děkuji celému týmu za krásný dárek k Vánocům.

Komentář vedoucího domácích Filipa Hanžla: Občas se potýkáme se sníženou aktivitou, dnes to bylo ve druhé třetině, zbytečně se tak dostáváme pod tlak, Lípa si to v závěru i se štěstím pohlídala.