Jičín
Samková, Kociánová - Kůželová, Drbohlavová, Kloutvorová, Chlumská, Žůrková, Mrázková, Florianová, Stejcovská, Svobodová, Exnarová, Landgraf, Bachmaierová, Kosová
Crazy Girls
Štěpánová, Kadlecová - Veidlová, Čermákova, Leierová, Dlouhá, Rumlová, Pekárková, Kronychová, Ljachová, Kabeláková, Tomanová, Mlejnková, Šamanina
Branky: 12. Lucie Florianová, 18. Kristýna Bachmaierová, 38. Zuzana Svobodová, 45. Lucie Florianová, 50. Žaneta Kůželová, 51. Kristýna Bachmaierová - 1. Oxana Šamanina, 4. Michaela Mlejnková, 5. Klára Leierová, 21. Nikol Pekárková, 36. Nikol Pekárková, 45. Klára Leierová, Michaela Mlejnková; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 4:3; využití: 0:1; diváků: 120; zásahy brankářů: Veronika Samková 18 - Marcela Štěpánová 18; po třetinách: 2:3, 1:2, 3:1, 0:0;

Crazyny urvaly nad Jičínem 2 body

V sobotu se Crazyny vydaly do Jičína s velkou motivací porazit svoje soupeřky. Věděly, že zápas nebude lehký. V první třetině si získaly brankový náskok, který ve druhé třetině zvýšily na dvoubrankový. Vysoké tempo hry i přes šance a tyčky nakonec zapříčinilo několik nechtěných gólů a Jičín tak srovnal na 6:6. Nakonec Crazyny urvaly druhý bod na nájezdy.

První třetina dostala ostré tempo, ve kterém Crazyny dokázaly dát v intervalu přibližně tří a půl minuty 3 góly. Toto povzbudilo celý tým a na tribuně s přibližně 120 fanoušky to vřelo. Každý chtěl, aby jeho oblíbený tým vyhrál. Crazynám se ale později do branky dostaly dva góly od soupeřek, a tak se libereckému týmu rychle ztratil brankový náskok.

Ve druhé periodě se hned z kraje ukázala Nikol Pekárková a vstřelila Jičínu další branku. I přes řadu střel ze strany soupeřek se Crazyny dokázaly ubránit a proměnit situace ve svůj prospěch. Ve 35. minutě ukázala opět Nikol Pekárková, že stále platí pravidlo „Nedáš? Dostaneš” a vylepšila tak stav na 5:2, ale soupeřka Svobodová minutu na to skórovala a stav zůstal 5:3 až do konce třetiny.

V závěrečném dějství ženy Liberce využily přesilovou hru a Leierová skórovala. Jičín na to začal odpovídat góly. Stav se vyrovnal na 6:6. Atmosféra se dala krájet a z tribuny bylo slyšet hlasité fandění. Vyloučení Šamaniny pro liberecké hračky nebylo snadné, ale dokázaly ho ubránit. Následující přesilovou hru 7 sekund před koncem Crazyny nevyužily, protože se míček do Jičínské brány dostal až při zaznění časomíry a gól nebyl uznán.

V prodloužení pokračovala přesilová hra, kde byl na míčku hlavně Liberec. Obě strany bojovaly, i tak se prodloužení obešlo bez gólu na obou stranách.

Rozhoudnout musely až samostatné nájezdy. V nich Crazy girls podržela výborná Štěpánová. Vychytala Kosovou ze strany Jičína. Pokračování bylo na liberecké straně, kde se Leierové nájezd také nepovedl. Žůrková našla skulinu u Štěpánové v bráně, ale Šamanina Liberec podržela a odvrátila tak nebezpečí. Ve třetím Jičínském nájezdu se Bachmaierová netrefila, a tím nechala šanci Mlejnkové, která vystřelila za půlkou a vybojovala tak druhý bod pro Liberec.

Komentář trenérky domácích Gabriely Žůrkové: Zápas byl v podobném duchu jako v prvním kole. Chválím tým, že za stavu 0:3 nevypustil zápas a že jsme se do něj dokázaly vrátit. Konec zápasu již byl jenom o tom, kdo bude mít větší štěstí. Děkujeme soupeři za bojovný výkon a přejeme šťastnou cestu domů. Celý tým děkuje divákům, kteří nám opět vytvořili skvělou domácí atmosféru!

Komentář trenéra Liberce Lukáše Nesměráka: Myslím, že jsme dnes odehráli zápas, ve kterém jsme byli jako noc a den. Chvíli jsme hráli skvěle a vzdorovali tvrdé hře domácích a chvíli jsme naopak nehráli tělem vůbec. Za to jsme byli (s přičtením našich chyb) trestáni góly do naší sítě. Chtěl bych moc pochválit holky za to jak bojovaly a dělaly co mají. Bohužel jsme ve třetí třetině nechali štěstí v šatně. Myslím, že gólmance domácích ještě teď zvoní v uších. Na druhé straně předváděla celý zápas neskutečné zákroky a domácí jí určitě musí děkovat za bod. Díky divákům domácích, že udělali zápas velmi zajímavý.