(2:1, 1:5, 3:1)
Brno
Chrást (Kejík) – Andrle, Brom, Řeháček – Mati, Houbal, Vojtíšek – Machálek, Ondráček, Hauser – Kolajta, Gregor, Grábl – Máček, Habr, Fuchs.
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Salát, Valeš – Hůza, Marek, Böhm – Böhm, Baudish, Ferdan – Hiadlovský, Kořínek, Šoltys – Kroupa, Balatka.
branky: 12. Marek Fuchs, 16. Zdeněk Habr, 33. Zdeněk Habr, 53. Roman Houbal, 57. Tomáš Brom, 58. Jan Kolajta - 17. Radek Valeš, 25. Prokop Ferdan, 27. Petr Salát, 27. Radek Valeš, 32. Lukáš Böhm, 39. Pavel Hůza, 41. Lukáš Veselý; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 3:3; využití: 2:2; diváků: 73; zásahy brankářů: Jan Chrást 19 - Vít Vaníček 15; po třetinách: 2:1, 1:5, 3:1;

Liberec vstoupil do utkání dobře a hned v prvních minutách si připsal několik slušných pokusů. Produktivnější ale bylo v neděli Brno, které v podstatě ze dvou šancí slavilo dva góly. Liberci se podařilo díky Valešovi do přestávky snížit, aby pak rozehráli nejlepší dvacetiminutovku v sérii. V prostředním dějství Severočeši trestali brněnské chyby a přestupky proti pravidlům. Díky pěti vstřeleným brankám se hosté dostali do pohodlného vedení.

Na začátku třetí třetiny se navíc prosadil Veselý a Liberec vedl 7:3. FBC tento náskok velmi dobře kontroloval až do posledních šesti minut, kdy Brno vsadilo vše na jednu kartu a hrálo bez brankáře. Domácí hráči vsadili na jednoduchost a v podstatě jen nastřelovali balonky směrem na branku. Gólman Vaníček odolával, co mu síly stačily, přesto se domácím podařilo vstřelit tři branky. Kýženého vyrovnání se však Brňané nedočkali a liberecká radost mohla naplno propuknout.

Komentář trenéra domácích Marka Fialy: "Předně díky hráčům za enormní odevzdání během bojů o superligu. Tým ukázal ze má srdce a schopnosti na to se rvát s těmi nejlepšími. Vážím si kluků za práci kterou odvedli a tímto jim děkuji za sebe i za cely oddíl ! Za tým pak děkuji všem kteří nás podporovali a fandili během cele sezóny a také všem kteří se podíleli na skvělém tažení vyřazovacími souboji. Příští sezónu se vrátíme silnější a uspějeme."

Komentář trenéra hostí Jana Krále: "Na co jsme Brnu nenahráli, to nebyl gól. Dnes rozhodně nejlepší zápas v celé sérii, Rozhodla druhá třetina. My jdeme slavit a za týden SVATBA :D :D."