Pardubice
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Baudish, Böhm, Ferdan – Šoltys, Kořínek, Hiadlovský – Balatka, Kroupa.
Pardubice
Levinský (Musil) – Bartoš, Brychta, Ďopan, Kunt, Mědílek, Oubrecht – Burian, Dlesk, Formánek – Gregor, Janeček, Junek – Kourek, Krigovský, Němeček – Pakosta, Teichman, Zozulák.
branky: 23. Radek Valeš, 24. Prokop Ferdan, 26. Prokop Ferdan, 29. Prokop Ferdan, 49. Tomáš Marek - 10. Jan Kourek, 11. Ivo Teichman, 17. Přemek Pakosta, 26. Jan Kourek, 27. Michal Janeček, 43. Ivo Teichman, 59. Ivo Teichman; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 353; zásahy brankářů: Vít Vaníček 12 - Jakub Levínský 21; po třetinách: 0:3, 4:2, 1:2;

Úvodní minuty klíčového utkání celé série byly opatrné z obou stran. Zlom v první periodě nastal v její desáté minutě, kdy Pardubice dvěma slepenými góly odskočily do vedení. Liberec byl vývojem viditelně otřesen a chvíli mu trvalo, než se „vrátil do hry“. Když už to vypadalo, že celek FBC přečká úvodní dvacetiminutovku, přidal třetí gól hostů Pakosta. Domácí mužstvo tak odcházelo do kabin za nepříznivého stavu 0:3.

Začátek druhé třetiny by se dal označit jako nejdivočejší pasáž celé série. Liberec ubránil oslabení a následně šel do početní výhody o dva muže v poli. Tu zužitkoval bezezbytku díky trefám Radka Valeše a Prokopa Ferdana. Pardubice ale ihned odpověděly a Liberec následně korigoval opět z hole Prokopa Ferdana, aby se stejný scénář opakoval ještě jednou. V půlce zápasu byl tedy stav 4:5, přičemž Prokop Ferdan zkompletoval za pět minut čistý hattrick. Poté se hra uklidnila a do konce druhé části již další branka nepadla.

Závěrečné dějství bohužel pro domácí začalo nešťastným odrazem, na jehož konci byl dorážející Teichman. Liberec tak musel opět dotahovat dvougólové manko. Šancí měli domácí mnoho, ujala se však až dorážka Tomáše Marka. Stejný hráč o chvíli později nastřelil břevno a stejně „blízko gólu“ byl i později Jan Baudisch. Poté, co své šance neproměnili Veselý ani Valeš, se do prázdné branky při power play domácích prosadil Teichman a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Celé utkání sledovalo na Dukle 353 fanoušků, kteří vytvořili přímo elektrizující atmosféru!

Liberec sérii s Pardubicemi výsledkově nezvládl, o setrvání v nejvyšší soutěži bude bojovat v baráži. V ní se utká s jedním z dvojice Česká Lípa/Hattrick Brno.

Vyjádření trenéra domácích Jan Král: "Dnešek rozhodl bohužel pro nás strašidelný vstup do zápasu. Manko jsme už nedotáhli, i když chybělo opravdu málo. V celé sérii byly Pardubice asi o kousek lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Děkujeme fanouškům obou týmů za skvělé povzbuzování. Dnešní atmosféra neměla chybu."

Vyjádření trenéra hostů Milan Koubek: "Celá série byla hodně vyrovnaná a krásná pro nás končí vítězně a myslíme že zaslouženě. Pro naše mladé hráče jsou to cenné zkušenosti, které určitě zúročí v budoucnu. Dneska chci poděkovat nejlepším divákům v republice, kteří neváhali a přijeli nás podpořit. Díky moc!!!! Liberci přejeme do baráže hodně štěstí a věřím že s takhle kvalitním týmem extraligu udrží. To už je vše, teď jdeme slavit, protože jsme opět extraligoví."