Znojmo
Vaníček (3. Janota) – Hudera, Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Marek, Böhm, Kopecký – Procházka, Valeš, Salát – Baudish, Ferdan, Šoltys – Kořínek, Hiadlovský, Kroupa – Balatka.
Znojmo
Hándl (Skácelík) – Procházka – Rada, Salava, Číhal – Palát, Procházka, Sláma – Dvořák, Kučera, Juříček – Pánek, Virgl, Martínek – Kuchanič, Daberger, Šindelář – Novák, Krejčíř.
branky: 10. Jakub Procházka, 37. Radek Valeš, 46. Karel Virgl, 60. Tomáš Marek - 4. Martin Šindelář, 15. Petr Čihal, 28. Tomáš Kucharič, 33. Jiří Salava, 36. Jan Novák, 43. Pavel Palát, 43. Zdeněk Rada, 50. Petr Čihal, 55. Tomáš Kucharič; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 180; zásahy brankářů: Vít Vaníček 11, Tomáš Janota 0 - Jiří Skácelík 18; po třetinách: 1:2, 1:3, 2:4;

První třetina začala velmi opatrně. Nicméně začátek zápasu zvládli lépe znojemští, kteří dokázali zužitkovat přečíslení 3 na 2. Poté se hra mírně vyrovnala a tlak třetí lajny vyústil v branku Jakuba Procházky, který vyrovnal na 1:1. Zbytek třetiny moc šancí nepřinesl až na jednu výjimku. V 15. minutě Petr Číhal využil zaváhání libereckého obránce a krásně vymetenou šibenicí zvýšil na 2:1 pro znojemské barvy.

Druhá třetina by se dala nazvat jednoduše. Liberecká snaha a branky Znojma. Po celou dobu třetiny se liberečtí snažili tvořit hru, avšak marně. Z toho způsobu hry plynuly chyby Severočechů, které soupeř trestal znamenitě. Naději pro černobílé vykřesal Valeš, který za Skácelíka dokázal dorazit odražený míček od zadního mantinelu.

Ve třetí třetině přišlo rozuzlení velmi rychle. V rozmezí tří minut opět TJ Znojmo potrestalo hrubé chyby Liberce a definitivně zlomil odpor. V závěru třetiny se už výsledek jenom kosmeticky upravoval za FBC si připsal branku Marek. Další branku si vstřelil hostující hráč sám. Znojmo potupnou desítku nenačepovalo, zato si z Liberce odvezlo všechny tři body za výhru 9:4.

Možnost nápravy budou mít muži FBC Liberec v neděli 3.9.2017 na palubovce itelligence Bulldogs Brno.

Zdeněk Skružný (Liberec): "Soupeř si vítězství zasloužil, byl hladovější, soutředěnější a dokázal na rozdíl od nás proměňovat své šance." Jan Štastník (Znojmo): "Na první zápas sezóny velmi slušný výkon. Vítězství přineslo dodržování stanovených taktických pokynů a velmi dobrá obranná fáze. Ve třetí třeitině jsem již těžili z brejků do otevřené obrany. Děkuji hráčům za dnešní výkon, a za to že i přes pozdní příjezd na zápas byli maximálně koncentrovaní. Děkuji soupeři za férové utkání přeji hodně štěstí v neděli."