(1:0, 2:1, 1:3 - 0:0)
Pardubice
Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Mědílek, Bartoš, Ďopan – Janeček, Zozulák, Junek – Kourek, Teichman, Dlesk – Gregor, Pakosta, Formánek – Burian, Němeček, Krigovský.
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Baudish – Böhm, Ferdan, Šoltys – Kořínek, Hiadlovský, Kroupa.
branky: 9. Martin Zozulák, 29. Martin Zozulák, 35. Ivo Teichman, 56. Jan Kourek - 31. Prokop Ferdan, 44. Prokop Ferdan, 55. Jan Baudisch, 57. Petr Salát, Petr Salát; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 305; zásahy brankářů: Jakub Levínský 24 - Vít Vaníček 18; po třetinách: 1:0, 2:1, 1:3, 0:0;

První třetina druhého víkendového utkání začala opatrně, i když opticky více ze hry měli domácí hráči. Liberecká defenziva však v nedělním zápase fungovala mnohem lépe, Severočeši přidali v soubojích a florbalisté Sokola se nedostávali do vyložených příležitostí. FBC ohrožovalo branku domácích většinou střelami z větší vzdálenosti a velmi rychle do tempa se dostal domácí gólman Levínský. V úvodní dvacetiminutovce nakonec padl jen jeden gól, o který se postaral domácí Zozulák přesnou ranou pod ruku Vaníčka. Po dvaceti minutách pardubičtí vedli fotbalovým skóre 1:0.

Ve druhé části Liberec opět nastoupil lépe, podobně jako v prvním víkendovém zápase. Opět byl vidět Lukáš Kořínek, který se dral do šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Liberec bohužel inkasoval i druhou branku z hole Zozuláka a musel dohánět dvougólové manko. K obratu zavelel Prokop Ferdan, který přesně usměrnil Markovu nabídku z volného úderu. Liberec se dostával do tlaku, který však domácí ustáli a na druhé straně dokonce udeřili a vedli 3:1. V posledních pěti minutách měli Sokolové asi největší tlak, ale Liberec odolal všem atakům. I tak měl ve třetí části co dohánět.

Poslední dějství přineslo podobný obrázek jako sobotní duel. Liberec dobýval branku pardubických, kteří trpělivě čekali ve svém defenzivním bloku a vyráželi do rychlých protiútoků. FBC nakonec svůj tlak podtrhlo brankovou trefou, o kterou se postaral Prokop Ferdan přesnou dorážkou. Liberec bušil do domácích ze všech sil a nakonec slavil i vyrovnání díky důraznému Janu Baudischovi. Bohužel pro Liberec se (téměř) přesně do puntíku opakoval sobotní scénář, kdy chvíli po vyrovnání skórovaly Pardubice. Tentokrát to však hosty nezlomilo, naopak po jednom z protiútoků našel Petr Salát Tomáše Marka a bylo srovnáno. O vítězi se tedy muselo rozhodovat v prodloužení.

Nastavený čas však vítěze neurčil, leč více ze hry a více střel měli Severočeši, kteří vypadali lépe zejména po kondiční stránce. Největší šance v prodloužení propásli strůjci čtvrté liberecké branky Petr Salát a Tomáš Marek, takže na řadu přišla nájezdová loterie.

Po první sérii to s libereckými nevypadalo dobře, Zozulák proměnil a po něm Valeš Levínského nepřelstil. Od té doby ale pardubickým střelcům vyschl prach a liberečtí byli nekompromisní. Matěj Klucho, Petr Salát a Pavel Hůza zařídili společně s Vítem Vaníčkem pro Liberec druhý bod. Série pokračuje pátým zápasem v Liberci, o místě a čase Vás budeme informovat!

Komentář trenéra Sokol Pardubice Milana Koubka: "Vyrovnané utkání, ve kterém jsme v první a druhé třetině tahali za delší konec. Bohužel, ve třetí třetině jsme opět Liberci dovolili návrat do utkání. Ten tuto šanci využil a vyrovnal. Závěrečné nájezdy už byly loterie. Série je vyrovnaná na 2-2. Nic víc., My víme, že když budeme hrát 60 minut zodpovědně, tak máme na to v Liberci vyhrát."

Komentář vedoucího FBC Liberec Jana Krále: "Dnes obrovské morální vítězství, které jsme už opravdu potřebovali. Lepší pasáže se střídaly s těmi horšími, ale to k tomu patří. Dnes mi možná vyrašily i nějaké šediny :-). Za týden se sem vrátíme znovu vyhrát."