Pardubice
Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Mědílek, Bartoš, Ďopan – Janeček, Zozulák, Junek – Kourek, Teichman, Dlesk – Gregor, Pakosta, Formánek – Burian, Němeček, Krigovský.
Liberec
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Baudish – Böhm, Ferdan, Šoltys – Hiadlovský, Kořínek, Kroupa.
branky: 7. Přemek Pakosta, 7. Jan Kourek, 13. Ivo Teichman, 47. Václav Oubrecht, 48. Přemek Pakosta, 55. Martin Zozulák - 18. Lukáš Veselý, 40. Radek Valeš, 46. Tomáš Marek, 58. Lukáš Veselý; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:4; využití: 1:0; diváků: 257; zásahy brankářů: Jakub Levínský 20 - Vít Vaníček 23; po třetinách: 3:1, 0:1, 3:2;

Reportáž

Začátek třetího zápasu série mezi Libercem a Pardubicemi vyšel jednoznačně lépe domácímu celku, který měl od úvodu herní převahu. Brankář pardubických Levínský v podstatě nemusel řešit vážnější situaci, zatímco Víťa Vaníček se na druhé straně měl co ohánět. Nestačil však na dva slepené zásahy domácích Sokolů, kteří se tak dostali do dvoubrankového vedení. Navíc dostali možnost přesilové hry, v níž svůj náskok ještě navýšili. Až v závěru první periody se Liberec „dostal“ do zápasu a začal Levínského testovat. Recept na něj našel Lukáš Veselý, jenž svou obávanou střelou z dálky rozvlnil síť a snížil z pohledu Liberce na 1:3. Tímto stavem úvodní dvacetiminutovka skončila a spokojenější mohli být rozhodně domácí florbalisté.

Prostřední část ale ukázala na hřišti úplně jiný obrázek. Liberec se prezentoval zlepšenou hrou a dostával se do dobrých příležitostí. Své šance na skórování však propásli Ferdan, Hůza i Kořínek. Pardubice hrozily v podstatě jen z brejkových situací, kterých však ve druhé třetině příliš neměly. Liberec navíc držel ve hře Vaníček, který v prostředním dějství sice neměl tolik zákroků, ale když už musel být v pohotovosti, byl připraven. Když už se schylovalo ke konci druhé dvacetiminutovky, zakombinoval první útok na polovině Sokola a ke střele se dostal Tomáš Marek, jeho pokus Levínský ještě vyrazil, na dorážku Radka Valeše už byl ale krátký. Po čtyřiceti minutách tak Liberec ztrácel jen jednu branku.

Tu hned ze startu třetí třetiny umazal přesnou ranou Tomáš Marek a utkání mohlo začít od znovu. Prakticky vzápětí ale přišla možná rozhodující část utkání. V následujícím střídání po Markově trefě totiž napřáhl z dálky Klucho, jehož tečovaná rána skončila na břevně. Na tuto šanci dokázal Sokol odpovědět dvěma rychlými zásahy, čímž se domácí dostali do vedení 5:3. Pardubičtí byli těmito dvěma zásahy viditelně uklidněni, kdežto Liberec na druhé straně musel opět otevřít svou hru a zkoušet duel zdramatizovat. Bohužel po chybě v rozehrávce domácí opět udeřili ze své nejsilnější disciplíny – rychlého protiútoku. Vedení 6:3 domácí zkušeně hlídali, v posledních minutách ještě snížil Lukáš Veselý další povedenou ranou, víc se ale v sobotu na hale Dašická nestalo a Pardubice připsaly v sérii druhý bod.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Milana Koubka: "Dnes z naší strany dvě dobré třetiny, kde jsme soupeři nedovolili hrát jeho hru. Škoda, že jsme se nevyvarovali hernímu výpadku ve druhé třetině, kde jsme Liberec pustili do hry. Dnes si dobře odpočineme, a zítra se pokusíme zabojovat o třetí bodík."

Komentář vedoucího týmu hostů Jana Krále: "Katastrofální začátek zápasu. V půlce se do toho dostaneme zpátky zlepšeným výkonem, abychom po vyrovnáni, na které jsme se hodně nadřeli, darovali Pardubicím druhý bod. Zítra musíme hrát mnohem lépe."