Rozhovory
13.09.2022 - Redakce

“Chceme odčinit výsledek a hlavně předvedenou hru,” říká navrátilec Jakub Kárník

Liberec v prvním kole si z Prahy neodvezl nic víc, krom vysoké porážky. O jedinou branku v utkání se strany libereckého FBC postaral navrátilec do sestavy Jakub Kárník, kde našel příčiny prvního neúspěchu a jak se tým připraví na Sokoli Pardubice, které přivítá v neděli na hale Dukla Liberec?

Do sezony jste vstoupili se Spartou Praha. Dle výsledku se zápas jasně nepodařil, co se přihodilo?
Nejspíš jsme byli uspokojeni dobrý výsledkem v "poháru" proti Tatranu a mysleli jsme si, že to půjde samo. My jsme, ale tým který musí hrát stále koncentrovaně svou hru, pak můžeme porážet i ty nejlepší. Tentokrát jsme bohužel vstoupili do zápasu špatně a dalo by se říct, že nás úvodní branky zaskočili a nemohli jsme z tohoto pocitu dostat.

Jak moc tým rozhodil nepovedený vstup do zápasu?
Jak jsem již říkal. Tentokrát asi víc než by bylo zdrávo. Věřím však, že jsme se v létě připravili kvalitně a už se nám takové výpadky stávat nebudou.

Nutno říct, že krom prohry byl soupeř po celý zápas lepší. Nemáte ze Sparty už nějaký komplex?
Už to tak vypadá. Víme o nelichotivé bilanci a chtěli jsme ji zlomit. S naším předvedenou hrou jsme však nemohli vítězství dosáhnout. Musíme se poučit do domácího zápasu a tam vyhrát.

Ty jsi vstřelil jedinou branku FBC Liberec? Popiš jak se situace seběhla?
Brance předcházela ještě jedna podobná situace v předchozím střídání, kde jsem chtěl ještě nahrávat a na střídačce jsem si to taky pěkně vyslechl… Pokyn zněl pak jasně: "když se tam dostaneš střílej". Následně mi v gólové situaci hodně pomohl tlak kluků na křídlech, kteří donutili hráče Sparty ke špatné přihrávce. Potom jsem už jenom vypíchl balónek a věděl jsem, že to musím vystřelit na zadní tyč. To se povedlo.

Určitě ti udělala radost, že?
I přes nepříznivý stav jsem měl uvnitř velkou radost. Po takové době bez florbalu a celkově sportu si toho člověk váží mnohem víc.

Co tvoje operované koleno? Už je vše v naprostém pořádku?
Doufám, že ano. Velkou část přípravy jsem věnoval čistě posilování a věřím že už je noha zpátky ve formě.

Jaký jsi měl pocity, když jsi poprvé nastoupil po téměř roční pauze k ostrému zápasu?
Myslel jsem si, že budu v klidu, ale bylo to jako první zápas v extralize. Rozcvička byla plná očekávání a nervozity. Nervózní jsem byl lehce i první střídání. Po  pár dotycích s balónkem už jsem však byl zpět.

Pojďme k nedělnímu soupeři. Jak moc budete chtít porazit Sokoli Pardubice?
Po neúspěchu na Spartě budeme chtít určitě hodně odčinit výsledek a hlavně hru. Věřím, že nastoupí úplně jiný tým a domácí fanoušci se budou těšit naším podaným výkonem.

V čem bude soupeř nebezpečný. Na co si dávat pozor?
Tak nějak už víme, že Pardubicím sedí být ve vedení a hrát vleklou rozehrávku na vlastní polovině. Takže nesmíme podcenit začátek a nenechat se uspat.

Jedná se o první domácí utkání. Na co by jsi diváky pozval?
Tým se opět posunul o krok dál, mladší kluci mají více zkušeností a tím se stáváme lepším mužstvem. Jsme také silní na balónku a myslím, že toto je směr, který bude diváky bavit. Samozřejmě musím ještě jednou vyzdvihnou mladší kluky, reprezentanty, kteří by měli být dalším tahákem na naše zápasy.

"Věřím, že nastoupí úplně jiný tým a domácí fanoušci se budou těšit naším podaným výkonem."