Aktuální zprávy
22.11.2021 - Redakce

Další hrací víkend. Tentokrát velmi úspěšný!

Úspěšný hrací víkend mají za sebou družstva FBC Liberec. Skvěle si vedli dorostenci, veteráni, muži A i muži B. Mnoho výher nasbírali i starší žákyně nebo mladší žákyně. Hodnocení a výsledky jednotlivých trenérů najdete v přiloženém článku.

Muži A:

Výsledek: FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 7:2
Fotogalerie: zde
Report: zde
Ohlasy: zde
Highlights: zde

Muži B:

Výsledek: FBC Liberec B vs. Floorball Club FALCON 13:9
Hodnocení zde: “Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme dali pár gólů a po zbytek utkání jsme drželi náskok. Ke konci zápasu sáhl soupeř ke hře bez brankáře a trochu zamotal dnešním vývojem. Nicméně jsme si konec pohlídali a radujeme se z vítězství. Děkuji všem za dnešní utkání a soupeři přeji příjemnou cestu domů.”

Veteráni:

Výsledek:
Crazy Boys FBC Liberec vs. FBC DDM Kati Legends Kadaň 5:1
Crazy Boys FBC Liberec vs. Panthers Praha 9:1

Junioři A:

Výsledek:
FBC Liberec vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4
FBC Liberec vs. 1. SC Tempish Vítkovice 9:15
Hodnocení zde: “Klíčem k prvnímu úspěchu byla jednoznačně obrana. V tom jsme, alespoň pro tento zápas, udělali velký pokrok. Dalším pozitivum je, že jsme si dokázali po celý zápas vytvářet dobré příležitosti a vsítit o jednu branku více než soupeř. Druhý zápas byl místy dobrý a místy špatný. Udělali jsme individuální chyby a navíc se nám nedařila přesilovka. Měli jsme ale spoustu dobrých momentů.”

Dorostenci A: 

Výsledek:
FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 6:5
FBC Liberec vs. FbC Hradec Králové 10:1
Hodnocení zde: "Zápas s Bohemkou byl velmi těžký. Nejen z pohledu náročnosti utkání jako takového, ale stejně tak kvůli minulému víkendu, který oba týmy stavěl do pozice, že potřebují vyhrát. Nám se podařila velmi dobrá první polovina zápasu, kdy jsme nakonec i výsledkově odskočili, dobře řešili situace s míčkem, zejména pod tlakem. Ve zbytku zápasu se nám ale tato lehkost vytratila a press Bohemky “začal fungovat”. Nakonec jsme byli rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce i přes dramatickou koncovku. Zápas s Hradcem byl poté uvolněnější a kontrolovaný, výborně jsme hráli do útoku, díky čemuž jsme nastřílel spoustu branek."

Dorostenci B:

Výsledek:
FBC Liberec B vs. Florbal Jablonec 6:7
FBC Liberec B vs. SCC Semily 8:3
Hodnocení zde: “bude doplněno”

Mladší žáci 5+1 white:

Hodnocení zde: Již podruhé se liberecký tým mladších žáků white představil na domácí palubovce. Tentokrát se střetli s týmy Panthers Liberec, Ústím nad Labem a Českou Lípou. První zápas, který jsme odehráli proti Panthers, byla pro náš tým zatím největší výzva v sezoně. Soupeř předváděl kvalitní výkon, podpořený skvěle chytající golmankou, a tak po první polovině svítilo na tabuli skóre 1:3. Do druhé poloviny kluci nastoupili s elánem a zápalem do hry, který bychom si celý trenérský štáb přáli. K těmto hráčským výkonům se přidal i skvěle chytající brankář Vrňata. Díky těmto okolnostem kluci dokázali otočit zápas až do konečného stavu 4:3 a vyhráli tak boj o krále Liberce. Další zápasy se už nesli v klidnějším duchu, jelikož soupeři spoléhali většinou jen na pár jedinců a to si náš tým dokázal na hřišti odkomunikovat a sami byli v zakončení velmi efektivní, a tak z toho byly dvě zasloužené výhry. (9:2, 8:1) Chtěl bych klukům poděkovat za předvedené výkony a hlavně za to, že ani jednou na turnaji neklesali na mysli a hráli to co umí, i když se jim třeba nedařilo v zakončení. Tímto turnajem si tým udržel neporazitelnost a prodloužil tak vítěznou serii na 9 vyhraných zápasů v řadě.

Mladší žáci 5+1 pink:

S týmem Pink jsme v sobotu vyrazili do nedalekého Nového Boru, který pořádal 3. koš. Byla to vítaná změna po Teplicích a Mostu, kde jste odehráli předchozí dva turnaje. Hned v úvodním zápase nás čekal nejtěžší soupeř - Děčín, který v předchozích kolech hrál vyšší koše. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:2, ve druhém kluci ukázali ohromnou bojovnost a skóre vyrovnali a v našem oslabení dokonce přidali další dva góly a utkání překlopili na naši stranu. Další dva zápasy už byly jednoznačnou záležitostí v náš prospěch a to i přesto, že kluci rotovali sestavou a vyzkoušeli si různé posty. Naše vítězná série tak pokračuje, kdy jsme v dosavadních 9 zápasech nepoznali hořkost porážky a z 5. koše jsme se již posunuli do 2. A třeba ani to nebude konečná. Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a soudržnost. Zejména bych rád ocenil Honzu Tomana, Marka Dudáše a Alexe Frydrycha, pro které to byl první pětkový turnaj v této věkové kategorii. Jen tak dál borci.

Mladší žáci 3+1:

Hodnocení zde: Po dvou týdnech se naše družstva opět představila na turnaji 3+1, tentokrát v domácím prostředí libereckého Sport Parku, neboli arény, kam zavítala spousta příznivců našich hráčů. Jelikož se jeden z týmů nemohl dostavit byli jsme požádáni o sestavení třetího družstva, což pro naši početnou kategorii nebyl žádný problém. Celkem jsme tedy představili přes 20 hladových hráčů, namíchaných do družstev tak, aby herně zkušenější hráli s klukama jejichž tento turnaj byl jeden z prvních. Hned na úvod se na jednom hřišti střetli dva týmy naplněné hráči z naší kategorie a tak tento zápas byl atraktivní pro hráče vizí ukázat svým spoluhráčům z tréninku kdo je lepší. Také bylo vidět výborné rozložení výkonu do jednotlivých týmů neboť tento zápas byl plný elánu a boje s přátelskou, ale zapálenou atmosférou ,který byl vyhrocený až do poslední chvíle. I na druhém hřišti se hráči zapotili, když sehráli derby proti Panthers Liberec, ve kterém dominoval náš brankář. Po posledním zápasu dvou z našich tří týmů jsme společně šli našemu poslednímu týmu fandit a tam se teprve ukázala síla davu. Černobílý kotel byl slyšet až na parkoviště a to dovršilo perfektně zahraný turnaj našich 3+1 týmů. Celý turnaj bych popsal slovem “spolupráce” neboť celý náš výkon ve všech zápasech se odvíjel od skutečnosti jak jsme se dokázali semknout a vzájemně se podpořit a pomoct si. Všem klukům za náš trenérský kolektiv moc děkuji, gratuluji k výsledkům a doufám, že stejnou bojovnost předvedeme i příště 5.12.

Starší žákyně:

Hodnocení zde: “Oproti soupeřkám byla znát u našich hráček větší herní praxe a vytříbenější technické dovednosti. Všechny zápasy byly v naší režii a bylo hezké sledovat jak si naše hráčky s balónkem hrají, kdežto soupeřky se s ním spíše trápily, pokud se k němu vůbec dostaly. Liberecké žákyně všechny tři zápasy vyhrály, nastřílely celkem 39 gólů a obdržely pouze 5. Soupeřkám budiž ke cti bojovnost, která ale často ve snaze získat balónek vyústila v sekání. V neposlední řadě jsme se museli vyrovnat i s extrémně malým hřištěm. Za starší žákyně nastoupily novicky Áďa, Vali a Julča, které byť nevynikaly výškou, tak na sebe upozornily hezkou hrou a vstřelenými góly. Oporou v brance byla Pája, která v jednom zápase udržela také čisté konto. Sestavu doplňovaly velezkušené Péťa, Klárka a Aneta."
Sestava: Pavlína Vávrová G, Petra Škodová ©, Klára Pavlů, Aneta Kodešová, Adéla Šedivá, Julie Nesměráková a Valerie Sekničková.

Přípravka:

Hodnocení zde: "První domácí turnaj jsme si užili i s maskotem Crazíkem. Nakonec jsme pořádali jen na dvou hřištích, jelikož některá družstva nemohla z důvodů karantény. A tak vznikl prostor na hale, kde si děti v průběhu turnajem mohly zkusit slalom, střelu na plachtu gólmana, nebo si navíc mezi sebou zahrát i s trenéry. Moc děkuji rodičů za pomoc při pořádání, za dobroty a už se těšíme na další turnaj, který bude již první víkend v prosinci.