13.12.2021 - Redakce

Dorostenky opět neprohrály a upevňují si druhé postupové místo v boji o MČR, souboj o čelo bude ještě napínavý

​V prvním zápase nás čekala doposud neporažená Česká Lípa. Od počátku utkání bylo vidět, že se střetl první tým s druhým. Ve vyrovnaném zápase, který nebyl ani z jedné strany taktiky svázán, jsme mohli vidět oboustranně otevřený a útočný florbal. Více v našem článku.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 3:3 (1:0, 1:1, 1:2)
V prvním zápase nás čekala doposud neporažená Česká Lípa. Od počátku utkání bylo vidět, že se střetl první tým s druhým. Ve vyrovnaném zápase, který nebyl ani z jedné strany taktiky svázán, jsme mohli vidět oboustranně otevřený a útočný florbal, kdy se hra chvílemi přelévala z jedné strany na druhou. Utkání si drželo vysoké tempo a v divácky chvílemi v bouřlivé atmosféře, jsme mohli vidět pěkné šance na obou stranách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a prakticky, kterýkoliv tým, mohl kdokoliv rozhodnout pro svou stranu, přičemž obě brankářky byly proti.

Do utkání se nám povedlo vstoupit velice dobře, kdy jsme vedli již 2:0. Bohužel jsme soupeřkám darovali laciné snížení při našem chybném rozestavení při standardní situaci a tím, jsme dostaly soupeřky do tempa, což vedlo k otočení utkání na 2:3. V infarktovém závěru se nám díky využité přesilovce povedlo srovnat na konečných 3:3.

FBC DDM Kati Kadaň – FBC Liberec 3:6 (1:0, 0:5, 2:1)

V našem druhém utkání nás čekala houževnatá Kadaň, které měla před tímto turnajem stejný počet bodů, jako náš tým. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a ještě ve vyšším tempu, než v předchozím klání. Což se nám zpočátku dařilo, ale tempo i tlak se nám bohužel nepodařilo udržet. Soupeřky dobře bránily a pouštěly se do rychlých a nebezpečných protiútoků. Standardní situace nám dnes dělaly obrovské problémy a opět jsme po jedné z nich soupeřkám dovolily nás potrestat a pustily jsme je do jednobrankového vedení. Ve zlepšené druhé třetině, se nám dařilo plnit dílčí cíle, co jsme chtěli a na čem se domluvili.

Jak se nám dnes nedařilo ve standardních situací, tak oproti tomu jsme se dnes mohli spolehnout na naši přesilovou hru. Právě díky proměněné přesilovce jsme se ve druhé třetině nastartovali a ještě v této třetině jsme přidali další čtyři branky. Sice soupeřky hned v samém úvodu třetí třetiny dvakrát snížily, tak k výraznějšímu dramatu již nedošlo. Ba naopak jsme ještě jednu branku přidali, a jelikož naše střídající brankářka Pája již další branku nepřipustila, mohli jsme po závěrečném hvizdu slavit výhru v poměru 6:3.