Aktuální zprávy
12.04.2023 - Redakce

FBC Liberec se loučí se pěticí hráčů.

Muži FBC Liberec skončili sezonu 2022/2023 v osmifinále, když svěřence Matěje Klucha a Petra Kološe vyřadil pražský celek Black Angels. Do další sezony trenéři nemohou v sestavě počítat s pětící hráčů. S FBC Liberec se loučí brankář Daniel Mück a hráči Jan Baudisch, Jan Světlík a Tomáš Dlesk. Adam Balatka se posouvá mezi členy realizačního týmu do pozice fyzioterapeuta.

Jan Baudisch
Jan Baudisch přišel do Liberce ve formě střídavých startů v průběhu sezony 2015/2016, kdy elitní celek hrál 1. ligu. Po úspěšném postupu se v plnohodnotně usadil v sestavě, ve které vydržel celých 7 sezon. V průběhu těchto sezon odehrál v Livesport Superlize celkem 187 utkání, v nichž nasbíral 58 kanadských bodů. V sezoně 2021-2022 a 2022-2023 nosil i kapitánskou pásku.

S bývalým kapitánem FBC Liberec jsme přichystali i samostatných rozhovor. Více zde.

Jan Světlík
Druhým hráčem, který nebude v dresu Liberce pokračovat je Jan Světlík. Vytáhlý útočník přišel do týmu v sezoně 2019-2020 z Náchoda a v černobílém dresu nastoupil k 101 zápasům a připsal 46 bodů.

Tomáš Dlesk 
Tomáš Dlesk přišel na konci sezony 2019-2020, kdy skončil v Pardubicích. V následujících třech sezónách se naplno usadil v sestavě a byl důležitou postavou v obranných řadách. Z hlediska zapsaných bodů (20) zapsal nejvíc bodů v sezoně 2021-2022. Celkově jich zapsal 37.

Daniel Mück
Posledním hráčem, kterého již nenajdete v sestavě je brankář Daniel Mück. Zkušený brankář po své zahraniční štaci přišel do Liberce v sezoně 2020-2021 a ihned se na následující tři sezóny stal jedničkou v brankovišti. Během těchto tří let nastoupil k 79 zápasů, ve kterých zapsal 2 čistá konta.

Komentář hlavního trenéra Petra Kološe: "Rádi bych za trenéry a za celý klub poděkoval všem zmíněným hráčům za jejich energii a píli kterou předváděli na trénincích a zápasech. Honzovi Světlíkovi a Danieli Mückovi přejeme hodně štěstí do další florbalové kariéry. Tomášovi Dleskovi a Honzovi Baudischovi přeji spoustu energie do jejích další životní etapy. Díky za Váš přístup, kterým jste inspirovali mladé hráče v týmu a pevně věřím, že především Baudyho odkaz nasazení v zápase a přístup v trénincích bude v týmu přetrvávat po dlouhá léta. Chlapi ještě jednou díky a hodně štěstí."