Aktuální zprávy
01.03.2020 - Redakce

FBC Liberec udolal Bohemians 4:2, sezonu však končí na 9. místě

Poslední kolo letošního ročníku Superligy florbalu přineslo libereckým stěžejní duel, který rozhodl o jejich možném postupu do play-off, přímé záchraně či pádu do bojů o udržení nejvyšší soutěže. Liberec navíc čekal nelehký soupeř páté příčky Superligy, FbŠ Bohemians. I přes skvělý výkon domácích florbalistů a výhru nad pražany 4:2 však končí devátí.

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Oba celky vstoupily do utkání zodpovědně a ve velkém nasazení. Šance na obou stranách končily na skvělých gólmanech. Charakter vyhroceného zápasu potvrdilo vyloučení hostí v sedmnácté minutě, nabídnutou přesilovku však Liberec nevyužil. Branku se v první třetině nepodařilo dát ani jednomu týmu.
V podobném duchu pokračovala i druhá část. Více ze hry měli hostující, ale Liberečtí neustále hrozili rychlými přechody do útoku. Brankový účet zápasu otevřel Radek Valeš, který si našel odražený míček a zavěsil nad Kotoučkovo rameno. Velké příležitosti měly oba týmy i v přesilových výhodách. Vyloučení Dleska Liberec ubránil. A poté nevyužil druhou početní převahu v zápase.  1:0 pro FBC Liberec po druhé dvacetiminutovce.
Zřejmě rozhudující momenty přišly zkraje závěrečné třetiny. Ve 42. minutě si střela Tomáše Dleska našla místo v Kotoučkově bráně a o 4 minuty později Kopecký s Lhotou fantasticky vyřešili útočnou akci. 3:0. Rozhodnuto ale ještě nebylo. FBŠ Bohemians ihned snížily dvěmi slepenými góly na 3:2 a schylovalo se k dratamu. Výborně chytající Vaníček držel hosty na uzdě a i proto museli sáhnout těsně před koncem ke hře bez brankáře. Ta se jim nepovedla, Valeš přelstil obránce a posunul před odkrytou klec Balatkovi, pro kterého nebyl problém rozhodnout. Závěr utkání přinesl několik vyloučení na obou stranách, ale ani jedno už neznamenalo změnu stavu.
Branky: Balatka, Valeš, Lhota, Dlesk
Počet diváků:
302
Střely: 22:22
Liberec se i přes zisk tří bodů na příčky zajišťující play-off neprobojoval. I přes shodný počet bodů s osmými Vinohrady rozhodly právě vzájemné zápasy těchto týmu, ze kterých vyšel Liberec hůře (3:5, 7:6p). Děkujeme všem 302 divákům, kteří si našli cestu na dnešní duel, a poděkování patří i všem fanouškům FBC Liberec, kteří nás podporovali v celé sezoně 2019/2020. Budeme se na Vás těšit opět v září.