24.03.2023 - Redakce

Juniorky ve čtvrtfinálové sérii těsně podlehly Olomouci a končí sezónu na šestém místě!

Obhájkyně titulu mistra ČR a letos dosud neporažené juniorky FBS Olomouc si ve výběru do čtvrtfinále zvolily za soupeřky juniorky FBC Liberec. Tento výběr se jim stal málem osudným. Liberecké florbalistky nečekaně houževnatě vzdorovaly a uštědřily Olomouci první letošní porážku. Na postup do semifinále to ale letos nestačilo.

FBS Olomouc vs FBC Liberec 3:4
První třetina skončila bez branek. Začátek druhé vyšel lépe hostujícím libereckým hráčkám a duo Klubalová, Šorfová zajistilo vedení 2:0. Olomouc byla nucena stáhnout sestavu a výrazně přidat. V polovině třetiny snížila Zerzánová, ale na její gól rychle odpověděla Klubalová. Zerzánová vzápětí opět snížila na rozdíl jedné branky, ale před odchodem do šaten zajistila dvoubrankové vedení Šorfová. Ve třetí třetině se tempo ještě vystupňovalo, za Olomouc snížila Mrázková, ale houževnatě bránící liberecké hráčky s výbornou Fryčovou v brance již těsné vedení udržely. A tak se k velkému překvapení celé florbalové obce ujal Liberec vedení v sérii 1:0!

FBC Liberec vs FBS Olomouc 1:2
Liberec si na domácí hřiště přivezl mečbol. Navíc se Olomouci při rozcvičce nešťastně zranila gólmanka. Olomoucké hráčky, ale nic nepodcenily a od prvního hvizdu překypovaly aktivitou
Mrázková zajistila Olomouci vedení, za Liberec odpověděla Klubalová. První třetina skončila 1:1. Poté se dlouho hrálo ve vysokém tempu, se spoustou šancí, ale bez branek. Přesto se 95 přítomných diváků nenudilo. Ve třetí třetině se pokračovalo ve vysokém tempu a s přibývajícím časem se dalo čekat, že rozhodne jeden šťastný gól. Šťastnější byly hostující hráčky, když Hořčičková se štěstím dostala balónek za záda Fryčové. Série byla srovnána.

FBS Olomouc vs FBC Liberec 2:1
Rozhodující zápas se hrál v Olomouci. Do hlediště si našlo cestu 106 diváků, kteří se rozhodně nenudili. Od začátku se hrálo ve strhujícím tempu na dvě pětky. Šance na obou stranách, ale obrany dlouho odolávaly. V úvodu druhé třetiny se domácí diváci dočkali. V krátkém sledu domácí vstřelili dvě branky, nejprve se trefila Poláchová a o tři minutky později Hořčičková. I Liberec si vytvořil pěkné šance. Nejprve Červenková trefila tyč a krátce na to Šorfová snížila. Do třetí třetiny vstoupily liberecké hráčky s mankem jedné branky. Rozhodně nic nebylo ztraceno. Hrálo se stále na dvě lajny ve vysokém tempu. Přišly další velké šance, ale na straně Olomouce stála štěstěna. V poslední velké šanci se ocitla deset sekund před koncem Šmídková, ale těsně minula. Na závěr použiji výrok rozhodčího: "Překvapilo mne vysoké tempo hry, oba týmy hrály tvrdě, ale překvapivě čistě. Za třetinu jsem si snad jen šestkrát písknul."
K postupu do semifinále chybělo hrozně maličko, možná trošičku štěstíčka. Olomouc potvrdila své kvality a Liberec ukázal velký progres v sezóně. "Kdyby" se nepočítalo prvních pět kol ligy, patřilo by nám třetí místo v tabulce. Ale na kdyby se nehraje. Potřebovali jsem trošku času přivyknout tempu ligy, ale pak to byla velká jízda. Skvělá parta, obrovské nasazení a chuť hrát. Díky všem hráčkám za úchvatnou sezónu. Máte naše srdce.

Dík patří též trenérskému kolektivu a nezměrné podpoře rodičů a našich fanoušků.

Sestava: Aneta Fryčová (G), Julie Marková (G), Anna Wienerová (G), Tereza Holcová (C), Karolína Klubalová, Markéta Šorfová, Lucie Cidlinská, Nicol Červenková, Veronika Šmídková, Petra Škodová, Kateřina Jirsová, Karolína Hisemová, Klára Pavlů, Amálie Mlčochová, Agáta Kučerová, Valentýna Kopecká

Trenéři: Jaroslav Marks, Ondřej Navrátil, Miloš Cidlinský, Vojtěch Rondoš

Fotografie: Michal Struž