Rozhovory
24.01.2023 - Redakce

Kapitán Wiener: Musíme svoji hru neustále zlepšovat. Z dalších zápasu chci body!

Vojtěch Wiener se po návratu stal novým kapitánem FBC Liberec. Po nepovedených výsledcích se začátku roku 2023 dovedl hattrickem svůj tým k vítězství nad Otrokovicemi. Co se v týmu změnilo po změně v realizačním týmu a co vyhlíží do zbytku sezony? Více v našem rozhovoru.

Na konci prosince definitivně proběhla změna v realizačním týmu. Co ty osobně jsi čekal od trenérů Matěje Klucha a Petra Kološe?
Očekával jsem určitou změnu při naší hře. Zejména v herním projevu. V tuhle chvíli se to i potvrdilo, protože jsme se začali hrát více aktivně, nenecháváme soupeři tolik prostoru. Změnu osobně vnímám hodně pozitivně. 

Nicméně výsledky tomu úplně nenapovídají. Před zápasem s Otrokovicemi jste měli sérii 4 proher v řadě.
Já si myslím, že letos nás hodně trápí rozsáhlá marodka a dlouhodobější zranění. Nepamatuji si zápas, kdy jsme hráli v plné sestavě. Na druhou stranu, jak jsem zmiňoval výše, jsme při naší hře museli změnit myšlení a i to se muselo na výsledcích projevit. Věřím, že se budeme hodně zlepšovat.

Ještě naposledy k minulým pěti zápasům. V těch jste inkasovali celkem 43 branek, což je poměrně hodně. Co za tím je? 
Naším problémem je, že se dokážeme koncentrovat pouze část zápasu. Pak máme výpadek, který nás stojí mnoho branek a i psychických sil do další části utkání. Musíme změnit svoje myšlení a herní inteligenci, rozlišovat rizikové věci při hře, protože soupeři jsou dostatečně kvalitní na to, aby nás pravidelně dokázali trestat. 

Jmenoval problémy se zraněnými hráči. Ty sám jsi v letošní sezoně odehrál pouze 7 zápasů. Můžeš nám říct něco víc o tvém zranění? 
První trable začaly už na konci srpna, kdy jsem si poprvé zadní stehenní sval natáhl. Následně jsem návrat uspěchal více než bylo vhodné a zranění se mi obnovilo. Takže v období mezi listopadem a prosincem jsem byl takřka bez florbalu. Pořád na to dost myslím, někde v koutě hlavy mám trochu strach a kondičně se dávám dohromady. Věřím, že se mohu ještě hodně zlepšovat. 

Ty se musíš sžívat s novou rolí v týmu. Jaké byly tvoje první dojmy, když jsi zjistil, že budeš kapitánem mužů FBC Liberec? 
Bylo to pro mě velké překvapení a neměl jsem ani žádné náznaky. Musím se s tím naučit pracovat. Najít sám sebe, abych se v tom našel, protože zatím se s touto rolí necítím úplně komfortně. 

Následující program je i nadále nabitý. Čekají vás zápasy s Ostravou a s SKV. Jaké to budou duely? 
Budou to podobný zápasy jako s Otrokovicemi. Bude se rozhodovat hlavně v závěru. Chtěl bych, abychom se nedopouštěli hrubých chyb, a když budeme hrát chytřeji a zodpovědněji, tak tyto zápasy zvládneme. 

Vnímáš to jako nejdůležitější zápasy sezony?
Zatím asi ne. Ale je potřeba si říct, že v tuhle chvíli se sezóna láme a vrcholí. V těchto utkáních se hraje o 6 bodů, protože týmy jsou hodně blízko u sebe v tabulce, takže jsou důležitý, ale ne nejdůležitější. Chci abychom se soustředili hlavně na sebe a dívat se na naši hru.

Následující program: 

26.1.2023 | 18:00 | ČPP ARÉNA | FBC ČPP Ostrava
29.1.2023 | 15:00 | SH Dukla Liberec | SKV