11.09.2021 - Redakce

Liberec nepřekvapil Boleslav a prohrál výrazným rozdílem

Do prvního utkání nastoupili muži FBC Liberec s brankářskou jedničkou Petrem Chladem, který se v zápase musel čelit mnoho útočným výpadům. Ještě ve třetí třetině držel nadějný stav, ale nepovedený závěr zápasu zhatil šance na dobrý výsledek.

Předvýběr.CZ Florbal MB vs. FBC Liberec 10:2 (2:0,3:1,5:1)

Nepovedený start do utkání předvedli svěřenci Zdeňka Skružného. Už v druhé minutě museli čelit přesilové hře, kterou bleskově proměnil domácí Jan Natov. Následně se hra uklidnila, a i nadále měli více ze hry mladoboleslavští florbalisté. I druhý gól v síti měli na svědomí domácí, a proto po první periodě vedli 2:0.

Druhá třetina byla rozhodně povedenější než ta úvodní. Liberec hrozil převážně z brejkových situací a několik jich skvěle pochytal Bauer, potvrzující dobrou formu z reprezentace. Poprvé inkasoval až ve 31. minutě, kdy přesilovou hru zužitkoval Kopecký. Bohužel tato branka jen mírnila stav na 1:4 z pohledu hostů.

Na začátku závěrečné periody vedla Boleslav o 4 góly. Všechnu snahu definitivně uzavřel Curney, jenž se prosadil poprvé v sezoně. 1:6. Jedinou zásah za Liberec zaznamenal Šoltys, dorážející z hrany malého brankoviště. V posledních minutách si vedení o čtyři branky Boleslav jasně pohlídala, a navíc nasypala trápícímu se elitnímu týmu další branky.

Tým FBC Liberec prohrál vstupní utkání v Livesport Superlize na půdě Mladé Boleslavi jasně 10:2 a na první body do tabulky si bude muset počkat. Další pokračování nabídne nejvyšší florbalová soutěž už v pátek 17.9.2021, kdy se od 19:30 střetne FBC Liberec s pražskou Spartou.

Nejlepší hráč utkání: Jakub Kopecký
Střely na branku: 27:9