Aktuální zprávy
08.09.2021 - Redakce

Ostrý start! Liberec začne ligu na půdě Mladé Boleslavi.

Do prvního utkání Livesport Superligy vstoupí elitní tým FBC Liberec na palubovce Mladé Boleslavi. Svěřence Zdeňka Skružného tak čeká velmi těžká prověrka v souboji s úřadujícím mistrem ČR. Utkání začíná v 18:00 a sledovat ho budeme moci v odkazech.

Předvýběr.CZ Florbal MB (0-0-0-0)
Domácí celek prožil nezvykle náročné období, kdy kádr mistrů prošel velkými změnami. Z týmu odešli obránci Krzyžanek, Řehoř a Höffer. V týmu nebudou působit ani útočníci Tomáš Chroust, Mikuláš Komárek nebo brankář Petr Musil. Hlavní trenér Petr Novotný přivítal i několik posil v čele se zlatými juniorskými reprezentanty Pěničkou, Punčochářem. Výraznou posilou je i ústecký odchovanec a reprezentační univerzál Dominik Beneš. I přes výraznou obměnu kádru budou mladoboleslavští florbalisté hlavními favority na zisk mistrovského titulu, protože v týmu působí mnoho elitních hráčů v čele s rekordmanem Curneyem, Natovem, Tomašíkem nebo Tokošem. 

FBC Liberec (0-0-0-0)
Liberecký tým prožil velmi dobrou letní přípravu. Z odehraných utkání nedokázal vyzrát na jediného soupeře Tatran Střešovice, který v 3. kole Poháru Českého florbalu uštědřil Severočechům tvrdou lekci.
I přes povedené výsledky v přípravě, ale musel trenér Skružný zkousnout mnoho výrazných odchodů ke konkurenci. Odchovanec Martin Čermák dal přednost Tatranu Střešovice. Lukáš Lhota a Adam Balatka kvůli studium na vysoké škole odešli na hostování do Hattricku Brno a Florbal Chodov. Z týmu odešli i odchovanci Lukáš Kořínek a Tomáš Leksa, kteří budou působit v mužské B týmu. Poslední odchodem je ukončené hostování brankáře Ivana Ponomareva. Jedinou posilou je mladoboleslavský mladík Jakub Pařízek, který odehraje první kompletní sezonu v Livesport Superligy. V elitním týmu FBC Liberec dostanou velkou šanci odchovanci v čele s Filipem Smutným. 

O Zápase: 
"Utkání určitě nebereme na lehkou váhu a chceme předvést kvalitní a povedený výkon. Bude záležet na naší obraně a na tom, jestli dokáže proměňovat vyložené brankové příležitosti, kterých v zápase nemusí být tolik, jako obvykle," říká o prvním utkání v Livesport Superlize útočník Radek Valeš. 

Předvýběr.CZ Florbal MB vs. FBC Liberec | 11.9.2021 | 18:00 | MSH Mladá Boleslav
Utkání můžete sledovat v těchto odkazech:
TEXT: https://bit.ly/mb_lib_text
VIDEO: 
https://bit.ly/mb_lib_video

První domácí utkání:
Po utkání v Mladé Boleslavi bude následovat první domácí utkání, které odehrají muži FBC Liberec proti pražskému celku ACEMA Sparta Praha. Úvodní buly bude odpískáno v 19:30 v pátek 17.9.2021. Před zápasem bude uvedena nová klubová hymna! Máte se na co těšit. 
17.9.2021 | 19:30 | SH Dukla Liberec