Aktuální zprávy
20.06.2018 - Tisková zpráva

Liberec posiluje! Dres FBC v příští sezoně oblékne Petr Kološ a Patrik Rozkovec

V probíhající přípravě na novou sezónu Tipsport Superligy přivádí klub FBC Liberec první dvě posily pro mužský “A“ tým. Severočechy od příštího ročníku posílí Petr Kološ a Patrik Rozkovec!

Petr Kološ, výrazná posila nejen do hráčského kádru

Kariéra Petra Kološe začala ve Vítkovicích, kde nakoukl k elitnímu florbalu. V letech 2009 a 2013 dokázal s Vítkovicemi dvakrát ovládnout Tipsport Superligu. Po úspěšné štaci v domácím klubu následovalo zahraniční angažmá ve švýcarském Rychenbergu. Po roční zkušenosti se švýcarským florbalem se Kološ vrátil zpět do České republiky. Jeho kroky směřovaly do Mladé Boleslavi, kde odehrál celkem čtyři sezóny. Svoji pouť v boleslavském dresu zakončil ziskem svého třetího titulu.

Petr Kološ má za sebou i bohaté reprezentační zkušenosti. V letech 2012 a 2016 oblékl dres České republiky na Mistrovství světa v Bernu, respektive v Rize. Cenný kov mu bohužel vždy utekl. V loňském ročníku odehrál Kološ za Mladou Boleslav celkem 31 utkání, ve kterých z pozice obránce nasbíral 17 kanadských bodů.

Kološ patří mezi nejzkušenější hráče v Tipsport Superlize. Prozatím odehrál celkem 251 zápasů a připsal si 192 bodů.

Patrik Rozkovec, další dravé mládí do sestavy

Společně s Petrem Kološem přichází do FBC Liberec i mladíček Patrik Rozkovec, který doposud hrál v Mladé Boleslavi především za juniorský celek. V loňské sezóně se zaskvěl výbornými výkony. Celkově nasbíral úctyhodných 95 kanadských bodů. Za elitní boleslavský tým odehrál dvě utkání v poháru České Pojišťovny, ve kterých vsítil premiérovou branku.

Komentář trenéra Zdeňka Skružného:

"Jsme rádi, že se nám opět podařilo tým posílit hráči podle naší filozofie – charakterní pracovití kluci, kteří mají rádi florbal a chtějí v Liberci být delší čas. V Petrovi Kološovi získáváme hráče, který má zkušenosti s těžkými a důležitými zápasy, je schopen vést hráče na hřišti i v kabině a pomoci s rozvojem hráčů i celého týmu. S Petrem se známe mnoho let z národního týmu, když jsme se dozvěděli o jeho situaci v Mladé Boleslavi, byl pro nás jasná volba a jsem moc rád, že jsme se domluvili a moc se na spolupráci s ním těším. Patrik Rozkovec je rychlý hráč, individuálně skvěle vybavený, s dobrou koncovkou. Určitě dostane velký prostor ve hře a slibujeme si od něj zvýšení kvality v útoku a vytvoření konkurence pro současné hráče."