Aktuální zprávy
10.07.2021 - Redakce

Liberečtí junioři berou zlaté medaile v nejprestižnější kategorii Prague Games

Od středy do soboty se v hlavním městě České republiky konal jeden z největších florbalových turnajů pro mládež. Klub FBC Liberec reprezentovala hned dvě družstva. Tým v kategorii B16 skončil na pozdějším vítězi ve čtvrtfinále. O poznání lépe si vedli junioři v kategorii B18, kteří dokráčeli až pro zlaté medaile.

Cesta týmu B18 turnajem:
Liberečtí junioři nevstoupili do turnaje dobře. V prvním hracím dni nedokázali porazit ani jednoho soupeře a zdálo se, že jejich cesta v turnaji může skončit velmi rychle. Nicméně od čtvrtečního dne se tým dostal do zápasového rytmu, dokázal porazit pražské SKV a v prvním zápase play-off i Black Angels.
Páteční ráno junioři odstartovali na výbornou. Jasně si poradili s doposud suverénním lotyšským týmem FS Masters, a když svěřenci trenéra Matěje Klucha zvládli i vyrovnané čtvrtfinálové klání proti Kladnu bylo jasné, že i z letošního ročníku Prague Games si klub FBC Liberec přiveze medaile. Avšak cesta za úspěchem byla velmi trnitá. Do semifinále proti Ústí nad Labem nevstoupili junioři šťastně. Brzy prohrávali o tři branky a v celém průběhu utkání museli dotahovat. Protože se na konci zápasu podařila vsítit vyrovnávající branka z hole Horníka, musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch si připsal rozhodující branku obránce Vojtěch Janeček a poslal tým do finálového zápasu.
V poslední utkání Prague Games se mladíci FBC Liberec střetli se švýcarským týmem Floorball Bern. Liberečtí hráči měli více ze hry, ale museli si dávat pozor na rychlé kontry švýcarského soupeře. I proto svítil po polovině utkání na světelné tabuli nepříznivý výsledek 1:2. Ve druhé polovině utkání junioři zabrali a průběh zápasu zcela otočili. V závěru zápasu ubránili i závěrečnou power-play soupeře a došli si pro cenné vítězství ve finálovém utkání v poměru 6:4.

Výsledky v turnaji:
FBC Liberec vs. FBC Draci Říčany  7:8
FBC Liberec vs. FBC Slovácko  2:5
FBC Liberec vs. SKV  9:1
FBC Liberec vs. Black Angels 4:2
FBC Liberec vs. FS Masters  7:0
FBC Liberec vs. Kanonýři Kladno  3:1
FBC Liberec vs. Florbal Ústí  7:6N
FBC Liberec vs. Floorball Bern  6:4

Sestava zlatého týmu:
Mikuláš Futschik, Vojtěch Janeček, Filip Kapitán, Martin Kašinský, Lukáš Macháč, Daniel Sedláček, Šimon Stránský, Vojtěch Wiener, Jonáš Rais, Jakub Stejskal, Filip Smutný, Jakub Horník, Tomáš Urban

Komentář trenéra Matěje Klucha:
"Zatímco B16 si krizi vybrali v play-off fázi, B18 na to šli od lesa (smích). Nejslabší den turnaje byl v jejich podání právě ten první, avšak skupinový. Během hodnocení prvního dne k sobě byli upřímní a stejně jako celý turnaj si prakticky vše řešili sami v kruhu hráčů. Poměrně rychle se z nepovedených výkonů oklepali a již poslední zápas ve skupině naznačil, že to s označením „team Kanada", který odkazuje na kanadskou zlatou jízdu po nepovedené skupině na MS v hokeji, myslí vážně. V následujících zápasech ukázali opravdu to nejlepší ze své hry a zaslouženě pozvedli zlatý talíř Prague Games pro vítěze turnaje. Sluší se pogratulovat celému týmu, speciální poklona pak míří k hráčům, kteří již působili nebo začínají působit v mužském týmu, a nyní byli skutečnými lídry."

Odkaz na fotogalerii: zde