Aktuální zprávy
31.08.2023 - Redakce

Ligová sezóna klepe na dveře! Co Vás čeká v zápase s SKV?

První kolo Livesport superligy se blíží. Na FBC Liberec čekají pražské Vinohrady. Jaké jsou cíle A-týmu a koho se rozhodně vyplatí sledovat? Více v našem preview.

FBC Liberec vs. Sokol Královské Vinohrady

Kádr Liberce zažil v letošní letní přestávce vícero změn. Z elitního týmu je pryč elitní pointmaker Stránský, bývalý kapitán Baudisch, útočník Světlík nebo obránce Dlesk. Pokračovat nebudou ani junioři Václavík, Futschik nebo Horník. Tým naopak doplnilo mladoboleslavské duo Marek Korych a Michal Fišera. Z Karlových Varů přišel střelec Matyáš Velc a z hostování se vrátil rychlý útočník Patrik Rozkovec. Mezi staronovými tvářemi jsou i brankář Vojtěch Dufek a odchovanec Filip Kučera.

Svěřenci Matěje Klucha a Petra Kološe se budou i v letošní sezoně opírat o bodové příspěvky Vojtěcha Wienera a Filipa Smutného, kteří budou patřit mezi ofenzivní esa liberecké sestavy. Nejzkušenějšími hráči v sezoně 2023-2024 budou Prokop Ferdan a Radek Valeš. Z pozice brankařské jedničky zahájí letošní ligovou sezonu Petr Chlad a bude tak zajímavé sledovat, jestli dovede tým k dosažení předsezónních cílů. "Týmové cíle jsme si stanovili na soustředění v Tanvaldě. Rozhodně chceme postup do play-off a věříme si na atakování elitní šestky. K tomu vede ale velmi náročná cesta, takže musíme být připraveni na každé ligové kolo," říká Prokop Ferdan.

Náš soupeř TJ Sokol Královské Vinohrady zažil vydařený ročník 2022-2023. Poprvé v klubové historii postoupil do čtvrtfinále play-off, kde rychle vypadl s Tatranem Střešovice. Vzájemné zápasy s FBC Liberec skončily nerozhodně, když ani jeden z týmů nevyužil výhody domácího prostředí (3:7, 6:9). Kádr SKV prošel mnoha změnami, celkově omladil a přivedl několik nových hráčů včetně dvou zahraničních posil. Přišel ale o nejproduktivnějšího hráče Vojtěcha Klápa, jenž bude hájit barvy Chodova. Nejzajímavější však bude sledovat, jak se bude dařit odchovanci FBC Liberec Mikuláši Futschikovi, který se před letní přípravou přesunul do brankoviště SKV ze studijních důvodů.

Shrnutí

Jak si povedou muži FBC Liberec v domácím utkání proti SKV? Naplní roli favorita nebo na úvod soutěže překvapí pražský celek SKV? To se dozvíme už 10.9.2023 na hale SH Dukla Liberec. Úvodní buly je naplánováno na 18:30.

Zápasové akce

- Před zápasem poděkujeme dlouholetému hráči a bývalému kapitánovi FBC Liberec Janu Baudischu! Hráč s číslem 48 se rozhodl po 8 letech přesunout do nižších soutěží. Pojďme mu společně po zápase zatleskat a poděkovat!

- O první přestávce rvoněž poděkujeme úspěšnému dorosteneckému týmu, který výborně reprezentoval klub FBC Liberec na letních turnajích.

- O druhé přestávce se opět můžete těšit na soutěže, jejímž partnerem je Bageterie Boulevard. Na oficiálním profilu klubu na facebooku se můžete zapojit do celosezonní soutěže s firmou Mobilplus. Na klubovém účte na Instagramu budeme soutěž o poukaz na 300,- Kč do kavárny Bistretto

Vstupenky

- Více o vstupenkách na 1. kolo Livesport Superligy se dozvíte zde v odkaze.

Akce pro členy FBC Liberec

- Všichni členové FBC Liberec si mohou na pokladně před zápasem vyzvednou svoji pernamentní vstupenku. Držitelé pernamentních vstupenek budou moci využít slevu 50% na nákup další vstupenky. Tak si přijďte pro svoji permici!
- V letní přestávce se partnerem FBC Liberec stala společnost Mizuno, která je prodejcem sálových a běžeckých bot. Členové mohou na stránce https://www.fatpipe.cz/mizuno/ uplatňovat slevový kód "LIB30". O první a druhé přestávce si bude možné vyzkoušet testovací sady bot.