Rozhovory
15.11.2022 - Redakce

Malkusová: V týmu se cítím opravdu skvěle. Přijďte a pomozte dobré věci!

Adéla Malkusová se stala jednou z předsezonních posil Crazy girls a pravidelně se dělí o minuty v brankovišti. Co ji vedlo k tomu, že zamířila do celku Crazy girls FBC Liberec. Jak se těší na čtvrteční charitativní utkání? Více v našem rozhovoru.

Loňskou sezonu jsi odchytala v dresu Mladé Boleslavi, co tě přimělo k přesunu do Liberce?
V Boleslavi jsem měla roční hostování, po jeho uplynutí bylo na řadě rozhodnutí jestli pokračovat tam, nebo vyzkoušet něco jiného. Ozval se mi Vojta Rondoš s nabídkou do Liberce, která se jen těžko dala odmítnout. Navíc se mi líbilo, jak ze strany Liberce probíhala komunikace při řešení mého hostování.

Studuješ v prvním ročníku na ČVUT, což je poměrně náročné studium - pověz nám, co studuješ za obor, a jak zvládáš skloubit školu v Praze s dojížděním do Liberce.
Studuji na fakultě stavební obor stavební inženýrství. Skloubit se to určitě dá, ale už jen samotná škola je poměrně časově náročná, nicméně mi skvěle vyšel rozvrh a stíhám do Liberce dojíždět na všechny potřebné tréninky. Navíc zůstává spolupráce s Tatranem, kde mám také každý týden nějaký trénink, za což moc děkuji.

Představ nám sebe jako golmanku - v čem vidíš své největší přednosti, silné stránky? Jsou to výhozy?
Myslím si, že v důležitých chvílích zvládnu tým podržet. Dále bych pak řekla, že komunikace k obraně je na dobré úrovni. Výhozy? Toto bude narážka na náš poslední trénink, kde se velice dařilo. (smích)

Tvoříš golmanské duo s Kačkou Dlouhou, zápasy si zatím dělíte poměrně spravedlivě ob jedno utkání. Jak vám to s Kačulí v bráně šlape? Myslíš, že se dobře doplňujete?
Řekla bych, že nám to s Kačkou sedlo dobře. Dokážeme se při zápase podpořit a popřípadě spolu probrat i nějaké situace.

Jak se cítíš v týmu Crazy girls?
V týmu se cítím opravdu skvěle. Velkou část holek jsem již před příchodem znala, navíc přímo z Mladé Boleslavi jsem přišla společně s dalšími třemi hráčkami. Tím pádem seznamování se zbytkem týmu bylo jednodušší.

"V týmu se cítím opravdu skvěle."

Máš nějaký předzápasový, případně pozápasový rituál?
Na každý zápas se oblékám v přesném pořadí, pak před každou třetinou nesmí chybět poklepání brankových tyčí.

Svá mládežnická léta jsi odchytala v dresech Ivanti Tigers a Tatranu Střešovice, jaký je tvůj nejlepší florbalový zážitek?
V Tigers jsem prožila velkou část mého florbalového života. Jsem jim vděčná za 9 let, ve kterých mi pomohli postavit skvělý základní kámen do dalších let. Pak následoval přesun do Tatranu, což považuji za jedno ze svých nejlepších rozhodnutí.
Za nejlepší florbalový zážitek bych pak určitě považovala s Tigers vybojované semifinále proti Vítkovicím v sezóně 2018/19 a následný zisk titulu 1. ligy juniorek proti Chodovu ve finále.

Pomalu se blíží konec první poloviny základní části Extraligy žen, co zatím říkáš na vaše výsledky a předváděnou hru? Naplnily jste tvá očekávání?
Musím říct, že předváděná hra mé očekávání dokonce předčila. Máme v týmu spoustu mladých šikovných hráček a moc se mi líbí, že i když se zápas nevyvíjí zrovna podle našich představ, tak se stále snažíme prezentovat svoji hrou. Nicméně mi přijde škoda, že v některých zápasech, kde jsme chtěly bodovat a dokonce jsme měly více ze hry se nám to nepodařilo. Věřím, že to v dalších utkáních napravíme!

O víkendu jste odehrály náročné utkání s nynějšími mistryněmi z Ostravy. Po první třetině jste odcházeli do šaten za vyrovnaného stavu 2:2, po pár minutách druhé části jste na chvíli dokonce vedly 3:2. Ty jsi celé toto utkání odchytala, jak bys tento zápas zhodnotila, jak se ti chytalo?

Zápas bych hodnotila kladně. Z počátku se nám s Ostravou dařilo držet krok a ukázaly jsme, že zvládneme hrát i s týmem takové kvality, jakou má právě Ostrava. Pak krátce po zisku našeho vedení Ostrava vstřelila tři rychlé góly, které dle mého byly rozhodujícím momentem celého zápasu. Zápas nám ukázal na čem dále pracovat a myslím si, že můžeme v klidu pokračovat dál se zdviženou hlavou a dobrým pocitem.
I přes poměrně vysoký počet obdržených gólů se mi chytalo skvěle, takové zápasy si moc užívám, protože vím, že mi mohou předat spoustu zkušeností.

Už tento čtvrtek 17.11. na ZŠ Dobiášova odehrajete další velmi důležité utkání, a to proti Olomouci, jaké budou vaše cíle do tohoto utkání?
Řekla bych, že zápas s Olomoucí bude velký boj o body. Oba týmy budou chtít bodovat a polepšit si v tabulce. S holkama uděláme vše pro to, aby body zůstaly doma v Liberci!

A na co bys diváky na čtvrteční utkání pozvala?
Ráda bych diváky pozvala na napínavý florbal, kde nám jde o body. Zároveň svým příchodem pomůžete dobré věci, kdy pořádáme sbírku na nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa. Doražte! Budeme vás potřebovat.

"Jde nám o body. Zároveň svým příchodem pomůžete dobré věci, kdy pořádáme sbírku na nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa."