Aktuální zprávy
02.05.2022 - Redakce

Mužský A-tým startuje letní přípravu na novou sezonu!

Po téměř dvou měsících startuje mužský elitní tým FBC Liberec přípravu na sezonu 2022/2023. Realizační tým trenéra Zdeňka Skuržného počítá s téměř kompletním kádrem, který hrál Superligu v loňské sezoně. Počítat můžou i s mladíky Stránským, Wienerem nebo Smutným.

Elitní A-tým čeká téměř čtyřměsíční příprava na nový superligový ročník. „Po pauze se opět těšíme na práci s týmem. Letos jsme po delší době nemuseli řešit odchody hráčů a také jsme nechtěli příliš míchat týmem, se kterým jsme pracovali v minulé sezoně. Čeká nás klasická příprava, kdy kondiční část bude mít na starosti Aleš Pařez, a zároveň budeme kondici doplňovat florbalovými tréninky, zaměřenými v první části na dovednosti a hru na malém prostoru. Postupně budeme přidávat součinnosti dvojic a trojic a samozřejmě později i souhru celých pětic," říká k nadcházejícímu programu trenér Zdeněk Skružný.

Drobnou změnu doznal i realizační tým. Ten bude vést mužský celek ve složení Zdeněk Skružný, Aleš Pařez a Miroslav Nečas a Petr Salát. Zkušený trenér a bývalý výborný superligový útočník se k týmu přesouvá a nahrazuje dlouholetého klubového trenéra Ladislava Lásku. „Láďovi moc děkuji za dva roky, které jsme strávili u mužského týmu. Zároveň mu v mládežnických kategorií prošlo mnoho dnešních hráčů a i za tuto práci se mu sluší poděkovat. Doufám, že se ještě někdy u florbalu potkáme," děkuje za odvedenou práci Zdeněk Skužný.

Jak již bylo zmíněno, elitní tým opustil pouze dlouho avizovaný odchod klubové legendy Matěje Klucha. (Více zde) Do přípravy mužského týmu FBC Liberec nastoupila i trojice mladíků v čele se Šimonem Stránským. (Více zde)