Mládež
02.05.2022 - Redakce

Skvělá zpráva! V Liberci pokračuje i trio mladíků.

Do sezony 2022/2023, která vypukne kalendářním měsíci září bude moci trenérské duo Zdeněk Skružný a Petr Salát počítat i s trojicí mladíků, kteří v minulém ročníku táhli Severočechy. Vojtěch Wiener, Filip Smutný i Šimon Stránský budou oblékat dres FBC Liberec i v následující sezoně. Více v přiloženém článku.

V minulé sezoně liberecký celek splnil jeden z hlavních cílů a to postup do čtvrtfinále play-off. Největší ofenzivní zbraní týmu byl juniorský reprezentant a král střelců celé Liveport Superligy Filip Smutný. „Nová sezóna bude rozhodně zajímavá. Kromě konce Matese Klucha zůstane tým stejný, navíc by mělo dojít k částečnému posílení mladšími kluky. Cíle budou ještě větší než v předchozí sezoně. S nabytými poznatky a zkušenostmi budeme týmově mířit jěstě výš. Můj cíl je jednoduchý, ale těžký na splnění, navázat na minulou sezonu, nejlépe ji o level zvednout," říká o dalších cílech mladík, který otevře v mužském dresu svoji druhou sezonu.

Výborný ročník prožil i mladík Vojtěch Wiener a Šimon Stránský. Druhý jmenovaný a účastník zlatého MS v Brně vzhledem ke zranění kotníku musel vynechat závěr základní části a v plném zatížení se nepředstavil ani v play-off. „Byl jsem hodně zklamaný, že jsem nemohl pomoct týmu v play-off, tak jak bych chtěl. Odehrát víc jak jednu třetinu bylo nereálné. Zpětně sezónu hodnotím převážně pozitivně, play-off je play-off a já ho chci hrát každý rok. Věřím že se nám to v Liberci podaří. Jsem rád, že jsme se s vedením klubu Liberce domluvili a těším se na novou sezonu," popisuje aktuální pocity Šimon Stránský, který odmítl i jiné zajímavé nabídky.

V týmu zůstává i velmi nadějný a produktivní hráč Vojtěch Wiener, který je další z řady odchovanců FBC Liberec. Rovněž prožil s novou sezonu se ziskem 46 kanadských bodů. „Jsem moc rád, že zůstal celý tým pohromadě. Věřím, že se v následujících sezonách dokážeme velké věci," říká k prodloužení smlouvy hráč s číslem 73.

To, že zůstal celý tým pohromadě je skvělou zprávou nejen pro fanoušky FBC Liberec, ale zároveň i pro realizační tým. “Vždy se lépe řídí tým, který už má mezi sebou nějaké vazby než stavět něco od začátku. Já i celé vedení máme radost, že kromě avizovaného odchodu Matěje Klucha už další ztráta nebyla. Další velké plus je, jak se daří začleňovat kluky z juniorky do A týmu. Skvělou sezonu za sebou mají i další kluci, kteří možná neměli tak oslnivá čísla, ale především na konci roku měli v týmu velmi důležité role. Když to vše zamícháme s již zkušenou základnou, máme se v příštím roce na co těšit.” Říká k aktuální situaci asistent trenéra Petr Salát.

Liberecký elitní tým zahájil letní přípravu v pondělí 2.5.2022. Více jsme psali zde.