13.12.2020 - Redakce

Nejprve prohra s Bohemians, poté rekordní počet vstřelených branek s Českou Lípou.

Víkendové zápasy přinesly další tři body do superligové tabulky. Svěřenci Zdeňka Skružného nejprve prohráli s FBŠ Bohemians v poměru 8:3. O den později si v derby proti České Lípě připsali rekordní výhru 19:7.

FBŠ Bohemians vs. FBC Liberec 8:3 (3:2,1:0,4:1)
První z dvojutkání tohoto víkendu se odehrálo v sídle Sokola Královské Vinohrady. Pražští klokani, kteří se sem přesunuli z haly na Děkance, si bohužel nechali všechny 3 body v kapse a liberecké hráče vyprovodili osmi góly zpět pod Ještěd.

Zápas pro černobílé barvy nezačal nejlépe, snad i to předpovědělo konečný výsledek, po dvou smolných situacích se zelenobílí radovali z vedení 2:0. Po studené sprše, následovalo snížení z hole Dleska. Dalších deset minut nepřineslo nic zvláštního. Pasáž střídání zmařených šancí ukončil až Šebek, který uklidil do odkryté části branky a Bohemians opět odskočili na rozdíl dvou branek. Po minutě hry ale vsítil kontaktní branku Valeš, když přehodil brankáře Michajloviče a do šaten se šlo za stavu 2:3 z pohledu Liberce.

Druhá třetina se nesla v duchu nepřesností a skákajících balónků. Bylo cítit, že oba týmy vnímají zápas velmi emotivně. Souboje se přiostřovaly a tam, kde zklamala technika na holi, pomohly ostré lokty a ramena. Jediným střeleckým úspěchem se stala branka Šárky. Po 40 minutách 2:4.

Do třetí třetiny šli oba týmy s odhodláním a chutí zápas vyhrát. Pražané začali posledních 20 minut zápasu přesilovkou. Neuspěli. Mrzet je to ale nemuselo. Jelikož se jim poté podařilo vsítit dvě branky v řadě. Na 3:6 z pohledu libereckých sice dokázal snížit Kopecký, ale poté přišly dvě branky Pěničky a ty znamenaly pomyslné hřebíky do severočeské rakve. Liberec prohrál v české metropoli 3:8.

FBC Liberec vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa 19:7 (5:1,4:3,10:3)

Druhý zápas víkendu se odehrál v Liberci. Derby o vládce severních Čech zvládli lépe Podještědští a napravili si tak chuť po porážce od klokanů. Výhru okořenilo duo Valeš – Ferdan přehlídkou své spolupráce, a hlavně přínosu týmu. Prokop Ferdan zaznamenal 7 kanadských bodů (4 branky a 3 přihrávky) a Radek Valeš 6 bodů (5 branek a 1 přihrávka). Další tři liberečtí hráči poté zaznamenali více než 2 kanadské body – Čermák (2 branky, 2 asistence), Wiener (1 branka, 3 asistence) a Kopecký (1 branka a 2 asistence).

Hned do prvního dějství vlétli domácí s chutí a elánem vyhrát. Jejich snažení vyústilo v čase 1:43 v úvodní branku zápasu z hole Ferdana. Ani poté však neustávali a vrhali se do útočných výpadů. Na co sáhli, to se jim dařilo. A co víc? V patnácté minutě skóre 4:0 po dalších brance Ferdana a zásazích Kopeckého a Valeše. I přes oddechový čas České Lípy se podařilo vsítit i pátý gól. Střelcem byl navrátilec ze Švédska, Martin Čermák. Půl minut před koncem se přeci jen hostům podařilo vsítit branku a do šaten se odcházelo za stavu 5:1.

Druhá třetina začala diametrálně odlišně než první. Po jednatřiceti vteřinách se hosté prosadili z protiútoku a snížili na tříbrankový rozdíl. Následovala emotivní a ostrá tahanice o kulatý nesmysl. Po dvou přesných zásazích Valeše a kuriózní brance Šoltyse si však otěže opět převzal Liberec a mířil za třemi body. Ve 39. minutě sice modrobílí vsítili dvě slepené branky, ale 4 vteřiny před koncem zafungovala souhra libereckých mladíků Čermáka s Wienerem, kdy druhý jmenovaný ukázal své houslové umění a poslal hostujícího brankáře na casting do filharmonie. Po druhé třetině 9:4.

Třetí a závěrečná část přinesla nejvíce branek. Oku diváka lahodila zajisté již desátá liberecká branka, kterou vstřelil opět Valeš. Dvě minuty na to se sice prosadili hosté, ale přesně 20 vteřin po jejich brance si vzal slovo kanonýr, jehož jméno je v předešlé větě a svou pátou brankou držel Liberec v 6 brankovém odstupu. Zápas, který již připomínal spíše účet ve stravovacím zařízení, chvíli ztrácel jas. Ten mu ale zvýšil Svělík, když se v čase 46:12 prosadil. Minutu na to se opakovala situace ze začátku třetí třetiny. Dva slepené góly hostů. Odpověď na ně dal Dlesk, jehož střela cinkla jak lahev o sklenici o tyčku. Veselí na domácí střídačce pokračovalo poté, co Stránský zaznamenal premiérovou branku v A týmu. Necelé tři minuty před koncem duo Valeš – Ferdan zkusilo, zda se účastníkům zápasu nechce zahrát baseball. Prvně jmenovaný nadhodil a druhý aktér balonek ze vzduchu poslal do sítě. Poslední minuta se poté stala honem na kanadské body. Postupně se prosadili Čermák, Šoltys, Ferdan a Kárník. Konečné skóre 19:7. Z 18 hráčů na liberecké střídačce zaznamenalo alespoň jeden bod 13 z nich.