26.02.2018 - Redakce

Poslední zápasy KB Ligy juniorů jsou za námi. O víkendu začíná play off!

K posledním dvěma duelům nastoupili junioři FBC Liberec o minulém víkendu. V sobotu čekali na junioři FBC Liberec rivalové z Florbal Ústí. V nědělním zápasem kluky čekali vrstevníci ze Sparty Praha

Florbal Ústí vs. FBC Liberec 3:6 (1:2,0:2,2:2)

Do utkání proti Ústí vstoupilo FBC Liberec velmi dobře. V 8 minutě se prosadil Ondřej Bartoš, který se dokázal zorientovat před soupeřovou brankou. Ústečtí dokázali velmi rychle odpovědět, když po ztrátě libereckých zužitkovali přečíslení dva na jednoho. Na 1:2 upravil skóre Adam Balatka, který se trefil minutu před odchodem do šaten.

Prostřední část ovládli liberečtí, kdy střídali šanci za šancí. Ve 13. minutě se v přesilové hře prosadil Jaroš. O pět minut později zužitkoval Jaroš přihrávku od Balatky a zvýšil na rozdíl 3 branek. V závěru druhé třetiny měli domácí přesilovou hru, kterou nedokázali nijak využít.

V závěrečné třetině byli na balonku více domácí,ale liberečtí je díky svému nasazení nepouštěli do vyložených gólových situací. Liberec v 7 minutě ukázal jak zvládá přesilové hry, kdy Lukáš Lhota zužitkoval početní výhodu a zvýšil tak na 1:5. O chvíli později využili domácí zmatek před branou soupeře a snížili tak na rozdíl 3 branek. V 16. minutě Jaroš zkompletoval hattrick, když vyvezl balonek a skóroval do prázdné brány. Chvíli na to při hře bez brankaře dal domácí celek gól a upravil na konečných 3:6.

ACEMA Sparta Praha vs. FBC Liberec 12:4 (1:0,7:2,4:2)

Do zápasu vstoupili mladíci FBC Liberec velice vlažně a už od prvních chvil musel brankář Volejník likvidovat několik šancí domácí celku. Liberec hrál nevýrazně a většinu času bez balónku. Po veškeré snaze se po 1. třetině podařilo udržet výsledek 0:1 v neprospěch Severočechů.

Druhá třetina byla přesný opak. Sparťanští hráči dokázali proměnit téměr 50% střel na hostující branku a výsledkem byla prohraná třetina v poměru 7:2. Za Liberec se prosadil Jan Jaroš a Lukáš Lhota

Když ve 45. minutě zvyšoval domácí Mutínský už na 10:2 bylo všem jasné, že dneska si domácí tým vítězství vzít nenechá. V závěrečných minutách za černobílé barvy korigoval znovu Lhota a svým premiérovým gólem mezi juniory Dominik Musil. Konečný výsledek 12:4.

Junioři FBC Liberec tak zakončili základní část na 10. místě se ziskem 17 bodů.