Rozhovory
06.02.2023 - Redakce

Prokop Ferdan: Hrajeme důležitý zápas o play-off. Věřím, že na zápas dorazí spousta fanoušků!

Prokop Ferdan je v aktuálním kádru nejzkušenější hráčem v sestavě FBC Liberec. Zároveň pamatuje mnoho zápasů v dresu FBC Liberec, podobných těm, které na Liberec čekají. Jak vnímá současnou situaci elitního týmu? S jakými ambicemi půjde tým do posledních zápasů? Více v našem rozhovoru.

Řekni, jak týmu přišla vhod reprezentační přestávka?
Podle mě přišla v dost vhodnou dobu. Spousta hráčů byla po různých nemocech, nachlazeních, zraněních ať už méně nebo více vážných. Věřím, že nyní budeme opět v plné síle připraveni.

Určitě víš, jaká je situace v tabulce. Řekni mi něco o této situaci. Jak moc věříš v postup do předkola play-off.
Je to v našich rukách. Pokud chceme ukázat, že do play-off patříme, musíme to ukázat na hřišti. Nečeká nás nic lehkého, ale věřím, že to zvládneme.

V čem nacházíš příčiny nepovedených výsledků po změně v realizačním týmu?
Stejně jako v úvodu sezony máme potíže s tím, že nabízíme soupeřům příliš mnoho brejků, je třeba zlepšit naši hru s míčkem a řešení situací v útočném pásmu.

V nadcházejícím programu vás čeká Mladá Boleslav a Chodov, oba celky z horní poloviny tabulky. Co mi k těmto týmům řekneš. V čem jsou silné?´
Mladá Boleslav má asi o něco vyrovnanější kádr než pondělní protivník, zároveň je i více dominantní s míčkem. Chodov je velice nebezpečný především z brejků, má hráče kteří je umí dobře vyřešit. Navíc se může opřít o skvěle fungující první lajnu.  

S Mladou Boleslaví jsi s Radkem Valešem jediní hráči, kteří pamatují poslední výhru. Může i tohle vám svazovat ruce?
Myslím, že zrovna tohle určitě nebude hrát roli. V hlavě si všichni budou spíše pamatovat loňské zápasy ze čtvrtfinále play-off, kde jsme hráli vyrovnaně a sahali i po vítězstvích.

Naopak s favorizovaným Chodovem se můžete pyšnit dobrou bilancí. Dá se tento dvojzápas vnímat tak, že s Mladou Boleslavá to zkusíte a s Chodovem budete chtít bodovat?
Je pravda, že s Chodovem máme o něco lepší bilanci, ale s oběma soupeři musíme chtít vyhrát. Pokud by tomu bylo jinak, bylo by to špatně.

Pondělí zápas bude hodně speciální. Jde o televizní utkání a navíc očekáváme dobrou diváckou kulisu.
Ano bude speciální, hrajeme po dlouhé době TV utkání, navíc doma a v koncovce sezony, kde hrajeme důležitý zápas o play-off. Věřím, že na zápas dorazí spousta fanoušků a společně vybojujeme vítězství.

Partnerem televizního utkání se stala firma PULSKLIMA, spol. s r.o. Více se dočtete o firmě zde.

Televizní utkání jsou vždy pro klub něco speciálního. Předchozí utkání vždy doprovázela skvělá fanouškovská kulisa, kterou očekáváme i tentokrát. Doražte podpořit oblíbený klub FBC Liberec v náročném duelu proti FATPIPE Florbal Chodov.
13.2.2023 | 17:00 | SH Dukla Liberec