29.01.2021 - Redakce

Ve vyrovnaném utkání byla Sparta o krok dál a vyhrála 8:4.

Páteční utkání přineslo velmi dramatický duel, ve kterém byl hostující celek Sparta Praha produktivnější a zaslouženě vyhrál o 4 branky. Do dalšího zápasu Livesport Superligy vstoupí elitní tým Liberce v neděli proti Black Angels.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 4:8 (1:3,2:3,1:2)

Začátek utkání byl velmi divoký. Nejprve se ve druhé minutě prosadil z dorážky hostující Kolstrunk, aby krátce nato vyrovnal Wiener, který proměnil brejkovou situaci. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel, protože už v 7. minutě dostala Sparta první přesilovou hru. Ta byla po 102 vteřinách proměněna střelou Křenka do šibenice. Postupně se hra vyrovnala, ale liberecké obraně dělala problémy především druhá „ústecká“ formace Beneš-Kolstrunk-Krbec. Právě tato trojice zajistila i třetí branku, která padla 3 vteřiny před koncem první periody.

Opařeně vstoupil Liberec i do druhé třetiny a jen těžko se dokázal vyrovnávat se hrou Sparty. Už v čase 25:56 byl stav 1:5 z pohledu domácích hráčů. Prosadil se Čermák a slovenský střelec Ujhelyi. Sebevědomí na libereckou lavičku dostal Valeš autor dvou slepených branek. Nejprve prostřelil Beneše z dorážky. Druhou střelu si schoval do přesilové hry. Od té doby se hra domácích výrazně zlepšila, ale většina střel skončila mimo nebo na sebejistém Benešovi. Bohužel Severočeši inkasovali opět před sirénou, i proto Sparta vedla po dvou třetinách 6:3.

Do třetí třetiny svěřenci Zdeňka Skružného nastoupili na dvě lajny, ale udeřit dokázal opět soupeř. Liberec pokračoval i ve zbytku utkání v aktivní hře, která přinášela mnoho šancí. Jedinou z nich proměnil střelou na zadní tyč Prokop Ferdan. Všechny ostatní šance pochytal hostující brankář a stav utkání nezměnila ani hra bez brankáře, ve které navíc dodal podobu výsledku Michal Pažák.

FBC Liberec v dohrávce 6. kola Livesport Superligy prohrál 4:8 a stále se nachází o 2 body za 8. týmem Black Angels. Právě s pražským týmem se střetneme v neděli v 18:00 v souboji o play-off.