Klub
25.02.2019 - Redakce

Soustředění mládeže v roce 2019 v novém kabátě

Klub FBC Liberec v roce 2019 čeká každoroční letní soustředění mládeže. V tomto roce však dojde k drboným úpravám pro zkvalitnění již tak populární akce.

Rozdělení na dvě party

Vzhledem k stále se navyšujícímu počtu sportující mládeže v FBC Liberec proběhnou „dvě“ soustředění. Jako první se setkají v srpnu starší kategorie (junioři, juniorky, dorostenci, dorostenky), které čeká společná akce v termínu 15.8. – 18.8.2019. Hned další den navážou na své starší kamarády elévové, mladší žáci, starší žáci a žákyně v termínu 19.8. – 22.8.2019.

„Důvodů k tomuto rozdělení bylo několik. Tím nejzásadnějším je počet dětí, který pro nás začínal být vzhledem k ubytování, stravování i sportování limitní. Dalším dílčím důvodem je vytížení trenérů v termínu, kdy kombinují více kategorií v roli trenér – trenér či trenér – hráč. Elitním mládežnickým kategoriím navíc prospěje, když se sejdou s dostatečným časovým předstihem před přípravným turnajem UNYP Cup v Praze, který je v podstatě prověrkou před sezonou,“ shrnuje důvody k rozdělení šéftrenér oddílu Matěj Klucho.

Čtyři kompletní dny

V minulosti bylo pravidlem, že datumově soustředění přesahovalo až do šesti dnů. První den (příjezd) a poslední den (odejez) s sebou ale reálně nepřinášely žádný benefit pro sportovní kvalitu akce. V současnosti se soustředění odehraje ve čtyřech dnech, sportovně ale děti o žádnou tréninkovou jednotku ani o závěrečný turnaj nepřijdou.

„Zde byl jeden z hlavních argumentů stres pro trenéry i pro naše ubytovatele. Jedna skupina končila svoje soustředění, přičemž druhá už přijížděla na místo. Komplikace s balením, odubytováním a zároveň ubyotváním nové skupiny v jednom čase byl hektický a někdy chaotický. Stejně na tom byly pensiony, kde jsme ubytování. Proto jsme se rozhodli pro čtyři komplet dny, přičemž jednotlivé skupiny se odjezdem a příjezdem nebudou překrývat,“ vysvětluje Klucho.

Propozice k soustředění najdete zde:

  1. Elévové, mladší žáci, starší žáci, elévky, mladší a starší žákyně: Propozice
  2. Dorostenci, junioři, dorostenky, juniorky: Propozice

Přihlášky na soustředění v Tanvaldu najdete zde:

  1. Elévové, mladší žáci, starší žáci, elévky, mladší a starší žákyně: Přihlášky
  2. Dorostenci, junioři, dorostenky, juniorky: Přihlášky

V současné chvíli je možné se přihlašovat i na tradičný příměstský kemp, který se koná každoročně v prostorách haly ZŠ Dobiášova. Všechny důležité informace naleznete v přiložených propozicích.

Příměstský kemp v Liberci:

  1. Propozice
  2. Přihlášky

Seznam přihlášených dětí do Tanvaldu: Vogt, Lempach, Petr, Blecha, Červenková, Budínský, Javůrek, Vachek, Heiplík, Pinčka, Radosta, Nosek, Landsmann, Cakl

Seznam přihlášených dětí na příměstský kemp: Hypš, Budínský, Lukeš, Večerka, Nesměráková, Veselý, Balda, F. Mařan, J. Mařan, Šindelářová, Nosek, Jelínek, Šedivá, Hartig