Aktuální zprávy
02.01.2020 - Redakce

Ostrý start. Do Liberce dorazí Otrokovice

Ihned zkraje nového roku narazí mužský tým FBC Liberec na Panthers Otrokovice. Už ve 20. kole Superligy florbalu budou chtít svěřenci Zdeňka Skružné využít domácí prostředí a získat velmi cenné body.

FBC Liberec

Netradičně náročný program musel zkousnout elitní tým FBC Liberec. Přes svátky je čekalo televizní derby s Mladou Boleslaví. I přes statečný výkon Liberec prohrál 2:9. Mezi střelce se zapsali Kopecký a Kološ. Tato prohra neznamenala nic na pořadí ve vyrovnané tabulce, ve kterém se Liberec nachází na 10. příčce.

V kanadském bodování týmu se dostal do vedení Radek Valeš, který před Vánocemi měl neskutečnou střeleckou formu. Za hráčem s číslem 9 se seřadili Ferdan s Kopeckým. Následuje rychlík Patrik Rozkovec.

Zamotaná situace je i v brankovišti. Poslední tři utkání dostal šanci mladíček Jan Král, který z těchto utkání vychytal 5 bodů. Bude zajímavé sledovat, koho hlavní trenér pošle do brány tentokrát.

Poslední vzájemné utkání dopadlo dobře pro celek z města pod Ještědem. V Otrokovicích v říjnu vyhrál 9:5. O tomto vítězství rozhodla především skvěle zvládnutá třetí třetina, která rozlouskla jinak vyrovnané utkání.

Panthers Otrokovice

19 odehraných kol a 30 získaných bodů. Celek ze zlínského kraje i v letošní sezoně potvrzuje, že v elitní soutěži není náhodou. S přehledem se drží na pozicích zaručující playoff a dotírá na FbŠ Bohemians.

Hlavní hvězdou týmu je brankář Radovan Michajlovič. Brankář menšího vzrůstu vychytal už 7 výher a drží si pozici jedničky družstva.

V poli se nejvíce daří Lukáši Pešatovi. Elitní útočník si připsal 33 kanadských bodů a je jasnou jedničkou mezi útočníky. Za ním se seřadili dvě posily Hrabal a Gál.

Nicméně i přes postavení v tabulce v posledních zápasech nepůsobili otrokovičtí dominantně. Ze zápasů s Pardubicemi, Bohemians a Tatranem vytěžili pouze 3 body. Zajímavé tedy bude, jak dokázali naladit formu přes vánoční svátky.

Utkání s otrokovickými Pantery odstartuje „poslední“ část základního období Superligy florbalu. Utkání začíná 5.1.2020. Úvodní buly je na programu v 18:00 na hale SH Dukla Liberec. 

5.1.2020 | 18:00 | SH Dukla Liberec

Crazy girls FBC Liberec vs. Panthers Praha 

Do nového roku 2020 vstoupí i ženský celek FBC Liberec. Tým vedený Tomášem Jakubíkem zatím stále nezískal vysněné body v Extralize žen. I proto se krčí na posledním místě tabulky. V posledním domácím utkání minulého roku se Crazy girls utkaly s Jičínem. Výhru týmu z města pohádek režírovala Paulovičová s Bachmaierovou. Nakonec tým žen prohrál 4:10. 

O dva dny později se Crazy girls střetly s Ivanti Tigers. Po dvou třetinách svítilo skóre 1:5, což by se dalo považovat za dobrý výsledek. Nakonec došly síly a Crazy girls prohrály 2:12. 

Ani týmu Panthers Praha se nedaří podle představ. Tým z Prahy je na 10. místě tabulky za postupovou osmičkou. Nicméně na playoff ztrácí pouze 3 body. Bodovými lídry týmu jsou Veronika Zittová a Kristýna Lochamannová. Druhou jmenovanou si můžeme pamatovat z minulého působení právě v Liberci. 

Podaří se Crazy girls překvapit Panthers Praha. Pokud by se to povedlo, jednalo by se o první body do tabulky Extraligy žen. Utkání začíná 5.1.2020 v 15:00 na hale Dukla Liberec.