Aktuální zprávy
27.09.2018 - Redakce

Crazyny ve svátečním utkání přivítají Tatran a v neděli odjedou na půdu Tigers

Tento víkend čeká ženský kádr hned dvojkolo Extraligy žen. Ve sváteční pátek 28. září uvítá liberecký celek pražské soupeřky z Tatranu Střešovice. Následně v neděli 30. září vyrazí Crazyny do Prahy, kde je přivítá tým Ivanti Tigers Jižní Město.

Crazy Girls FBC Liberec

Liberecké ženy nevstoupily do úvodu sezóny podle představ. V prvním utkání proti Ostravě sice soupeřky potrápily, ale nakonec padly poměrem 4:8. Druhé utkání proti FbŠ Bohemians se neslo ve velmi podobném duchu. I přes dvě ubráněná oslabení si Crazyny odnesly prohru poměrem 6:8. Ve třetím kole Crazyny odjely do Brna, kde se střetly s K1 Florbal Židenice. Ženy ve velmi těsném utkání nezvládly srovnat jednobrankové manko a podlehly tak Židenicím poměrem 2:3.

Kanadské bodování týmu stále vévodí Míša Mlejnková s osmi body. Na druhém místě se drží Hanka Koníčková s body pěti. Tři body na svém kontě má Markéta Rumlová a Pája Bárková.

“Úvod soutěže nám nevyšel tak, jak jsme chtěli. Každopádně hrajeme doma, což je pro nás výhodou. Věřím, že proti Tatranu budeme konečně bodovat,” komentuje nejbližší utkání liberecká útočnice Lucie Veidlová.

Tatran Teka Střešovice

Pražský celek také nevstoupil do sezóny podle představ. V prvním kole Tatran podlehl FbŠ Bohemians jasným výsledkem 4:8. Ve druhém utkání však přivítal na domácí půdě K1 Florbal Židenice a přestřílel brněnský tým 8:4. Minulý týden se Tatranky střetly s Ivanti Tigers a i přes podařenou první třetinu nakonec padly vysoko 3:9.

Nejproduktivnější hráčkou je se sedmi body Daniela Riedlová. Jeden bod na ni ztrácí Barbora Zavadská a tři body si zatím připsala Lenka Faltusová.


Ivanti Tigers Jižní Město

Tygřice v úvodu sezóny zaváhaly pouze jednou. Nejprve si došláply na K1 Florbal Židenice a poměrem 6:0 si připsaly první tři body. Ve druhém kole přivítaly Ostravu, se kterou se střelecky nedařilo. Tigers tak na domácí půdě podlehly ostravskému celku 2:6. Minulý víkend se Tigers střetly s Tatranem. Po nepovedené první třetině se Tygřice vzchopily a nakonec zvítězily poměrem 9:3.

Vzájemné zápasy loňské sezóny:

Crazy Girls FBC Liberec vs. Tatran Teka Střešovice 2:3, 10:5

Crazy Girls FBC Liberec vs. Ivanti Tigers Jižní Město 3:16, 2:17Crazy Girls FBC Liberec vs. Tatran Teka Střešovice, 28.9.2018 | 19:00 | SH ZŠ Dobiášova

Ivanti Tigers Jižní Město vs. Crazy Girls FBC Liberec, 30.9.2018 | 16:00 | SH Jižní Město