Aktuální zprávy
24.01.2019 - Redakce

Je potřeba navázat na výkony z první poloviny sezóny, říká o nedělním utkání Prokop Ferdan

Lednové utkání FBC Liberec mají prozatím vždy stejného jmenovatele. Prohru. Líbivý náskok v tabulce Tipsport Superligy je pryč a liberecký florbalový celek bude muset o postup do play-off tvrdě bojovat. V nedělním důležitém utkání narazí FBC Liberec na 9. celek FBC Ostrava.

FBC Liberec (9-2-1-6)
Už 4 porážky v Tipsport Superlize v řadě museli zkousnout florbalisté FBC Liberec. Nejprve podlehli Chodovu, FbŠ Bohemians, 1. SC Vítkovice a v derby České Lípě. I přes tyto 4 porážky se liberečtí stále nachází na 6. místě tabulky.

V neděli nás čeká další klíčové utkání. Je potřeba navázat na výkony z první poloviny sezóny, pokud se nám tohle povede, můžeme být úspěšní,“ říká o důležitém nedělním střetnutí Prokop Ferdan.

V posledních dvou utkáních se týmu nedařilo ani střelecky. Proti Vítkovicím a České Lípě si FBC Liberec připsal pouze tři vstřelené branky.

Ostrava doplnila kádr o dalšího zkušeného hráče. Aleš Zálesný může dodat ostravskému FBC klid. V kádru mají několik osobností, které musíme uhlídat,“ hodnotí soupeře druhý nejproduktivnější hráč FBC Liberec.

Do základní části čeká nás čeká odehrát ještě pět ligových kol. Ve hře je tak stále 15 bodů!

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (7-2-1-11)

Ostravský celek v letošní sezóně stále předvádí výsledky jako na houpačce. V posledních utkání porazil například Sokol Pardubice nebo Tatran Střešovice. Dokázal prohrát s SKV nebo Českou Lípou, i proto se stále velmi ambiciózní celek nachází na nelichotivém 9. místě se ztrátou 6 bodů na FBC Liberec.

Na konci přestupového termínu představil žlutomodrý celek výraznou posilu do útoku. Do konce sezóny se vrátil do FBC Ostrava matador Aleš Zálesný, dlouholetý reprezentant ČR. Ve třech utkáních se podílel na třech kanadských bodech a ukazuje, že může být zajímavou posilou.

Pozor si liberečtí budou muset dát především na Michala Sládka, nejproduktivnějšího hráče ostravského celku. Následují ho Daniš, Šindler nebo Bauer.

27.1. 2019 | 18:00 | SH Dukla Liberec
Bilance FBC Liberec:

FBC Liberec (9-2-1-9)
Bilance soupeře:
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (7-2-1-11)
Zápasy v letošní sezóně:

FBC Liberec vs. FBC Ostrava 5:6

Vstup: 30kč
Držitelé permanentní vstupenky: Zdarma