Mládež
19.04.2022 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ NA TURNAJI V Č. LÍPĚ OPĚT S POMOCÍ MLADŠÍCH KOLEGYŇ

Vzhledem k účasti dorostenek na finálovém turnaji MČR opět v sobotu potřeboval tým starších žákyň podporu svých mladších spoluhráček. Ty využily své zkušenosti z minulého turnaje a na turnaji byly velmi platnou součástí týmu. Ze starších žákyň byly k dispozici pouze 3 holky a proto na turnaj zajíždělo hned 7 mladších žákyň. Většina z nich již před 2 týdny na turnaji v Podbořanech sbírala zkušenosti a byla tak připravena na větší a silnější protihráčky.

FBC Liberec - Česká Lípa Blue 8:6
Hned do prvního zápasu vlétly naše holky připravené na vše. Před zápasem jsme si zopakovali vše, co se naučily na minulém turnaji a co holkám nešlo. Bylo to zejména bránění v situacích 1 na 1, kdy jsme sprintovali na hráčky soupeřek a usnadňovali jim tak kličky. Díky tomu, že měla Lípa ve svém středu 2 velmi dobré hráčky v této disciplíně, mohly si toto naše holky vyzkoušet do sytosti. V brance nastoupila v prvním zápase Kája Štočková, která letos nechytala ani 1 zápas v mladších žákyních a nutno říci, že si počínala skvěle a posty brankářek tak byly oboustranně vyrovnané. Když se k tomu přidal důraz a dobrá hra našich holek směrem dopředu, dopadl zápas zaslouženým a odmakaným vítězstvím Crazyn.

FBC Liberec - Podbořany Blue 11:2
Do druhého zápasu naše holky naskočily, na rozdíl od minulého turnaje, proti slabšímu týmu Tuleněk z Podbořan. Soupeřky byly sice větší a silnější fyzicky, ale jednalo se spíše o tým začátečnic. Ve srovnání s mladšími Crazynkami, které jsou na tom ale technicky lépe bylo jasné, že to s námi budou mít holky z Podbořan opravdu těžké. Naše holky na hřišti dominovaly a když se Podbořany dostaly do šance, většinou jim Kája Štočková šanci zkazila dobrým zákrokem. Po prvním úspěšném zápase totiž dostala chuť si zkusit i zápas další a byla opět oporou. Holky z Podbořan se v zápase snažily a bojovaly, ale tentokrát si užily jasné vítězství naše holky.

FBC Liberec - FD Teplice 5:7
Soupeřem v našem posledním zápase byly Teplice. S těmi jsme se nesetkali ani v mladších žákyních, protože v soutěži nenastupují. Byla to tedy pro nás premiéra a hodně drsná. Chvílemi byla hra Teplic až přehnaně tvrdá, což naše holky odnesly několika bolístkami. Musím tentokrát pochválit rozhodčího, že zápas zvládl a holky nastaveným metrem ochránil od zranění. Chvílemi jsem se opravdu bál. Nemyslím si ale, že by holky z Teplic faulovaly nějak úmyslně. Spíše mi přišlo, že jsou prostě zvyklé takto hrát. Vzhledem k tomu, že ve 3+1 turnaji neexistuje vyloučení, jeli jsme v zápase hned 3 trestná střílení! Všechna byla úspěšná, což mne mile překvapilo a před Valčou, Julčou a Anitkou smekám. Zápas to byl sice drsný, ale z naší strany velmi dobře odehraný. V brance tentokrát nastoupila Terka Labajová a měla velmi těžkou pozici proti dobře střílejícím teplickým holkám. Prala se ale velmi statečně na to, že chytala první zápas v kariéře.
Z konečného skóre si hlavu samozřejmě neděláme, i když jsem sám žil v tom, že zápas skončil minimálně vyrovnaným výsledkem. V šatně jsme pak napočítali 7 vstřelených gólů, ale čert to vem. Odehráli jsme zápas prostě dobře a já byl spokojený.

Turnaj ukázal, že naše mladší žákyně dokázaly konkurovat starším protihráčkám a pomohly je několika "standardním stžkám" dokonce přehrát. Z turnaje jsme tak odjeli mírně překvapeni naší hrou. Je samozřejmě vždy co zlepšovat, ale holky se nemají rozhodně čeho bát. Věřím, že by chtěly jet určitě ještě na další turnaj starších žákyň.
Sestava:
Valeria Cuflic, Tereza Labajová, Valérie Sekničková, Karolína Štočková, Anna Vodhánělová, Aneta Wagnerová, Anita Svobodová, Silvie Hartlová, Adéla Šedivá, Julie Nesměráková