Mládež
29.10.2019 - Redakce

Starší žáci v České Lípě opět bez prohry.

Uplynulou sobotu trávili stržáci na ligovém turnaji v České Lípě. Na programu byl třetí - již ostrý turnaj, jehož výsledek je započítáván do tabulky, ze které na závěr sezóny vypadne jediný přímý účastník finálového turnaje MČR.

Na poslední turnaj jsme vinou zranění, nemocí a rodinných akcí, vyrazili bez 4 stabilních hráčů. Obavy jsme si ale oprávněně nedělali, po celou sezonu se snažíme zlepšovat skupinu více jak 25 hráčů a hráček, z nichž může aktuálně nastoupit kdokoliv aniž bychom se měli obávat, že nebude stíhat kvalitu a rychlost hry v prvním koši.
Zpět k turnaji. Nějak se mi nechce hodnotit jednotlivé zápasy typem, kdy jsme dali gól a jaký byl výsledek, to si ostatně může každý přečíst sám zde: https://www.ceskyflorbal.cz/druzstvo/25436.
Budu se věnovat celku, kvalita 1 koše se po 2 odehraných turnajích celkem stabilizovala a myslím, že na hranici sestupu a postupu se budou neustále točit 2 týmy. Dobrou kvalitu ukazuje Ústí a Chomutov, hra ostatních týmů se mění podle toho, jak se jim aktuálně podaří sestavit 2 lajnu. Pro nás, bohužel systém soutěže, kdy se zápas hraje 2x10 minut není ideální. Rádi bychom stabilně turnaj odehráli na 3 lajny, aby se kluci mohli kvalitně připravovat na těžší zápasy, ale to by každý měl za poločas cca 3 střídání. Proto pravděpodobně nějaký příští turnaj strávíme 5 hodin v autě abychom odehráli 1,5 kvalitního zápasu trvajícího 2x10min.
Abych nezapomněl na hodnocení. Díky různým kvalitám soupeřů se spíše věnujeme na práci s koncentrací hráčů, hrajeme ve zřetelných vlnách naplno a pro radost. Když začneme ve verzi pro "radost", dokáže s námi jakýkoliv tým v prvním koši držet krok. Jakmile přepneme na úroveň "naplno" hrajeme úroveň nejvyššího standartu. Musíme tedy, především na trénincích, pracovat na tom, aby kvalita hry na tréninku, po co nejdelší čas, odpovídala verzi “naplno”.
Pokud někdo, kdo čte mé hodnocení, očekával, že budu hodnotit jednotlivé zápasy, typem vyhráli jsme 14:1 bylo to super, a rozepisoval jednotlivé akce, tak se omlouvám 🙂.