Aktuální zprávy
28.01.2019 - Redakce

Výjezdní utkání v Plzni zase bez bodu. Utkání před kamerami televize ovládl Tatran.

Tatranský projekt „Cesta na západ“ vyvezl Tipsport Superligu do Plzně. Tam se odehrála předehrávka třiadvacátého kola mezi celky ze Střešovic a Liberce. Liberci se bohužel nepodařilo ukončit sérii porážek a Tatranu padl díky nepovedené druhé třetině 4:7.

Tatran Teka Střešovice vs. FBC Liberec 4:7 (2:1, 4:0, 1:3)

Domácí od ůvodního buly kontrolovali hru a dostali se do několika šancí. Několik útočných výpadů musela hasit jak liberecká obrana, tak brankář Janota. Z bleskového protiútoku se navíc podařilo skórovat mladičkému Lhotovi, který využil nabídku Marka a střelou od mantinelu překonal gólmana domácích. Vyrovnání z hole střešovických ale přišlo hned vzápětí a ke konci třetiny Tatran otočil vývoj utkání ve svůj prospěch.

Dvě minuty po úvodním hvizdu v druhé třetině se prosadil domácí kapitán Ullmann a zvýšil na 3:1. Liberec pak srazily na zem dvě slepené trefy z pětadvacáté minuty, kdy Tatran odskočil do čtyřbrankového vedení. To už branku Liberce střežil Vaníček a Liberec se začínal dostávat do několika šancí. Překonat Rebra se jim ale nepodařilo, naopak v čase 33:23 inkasovali znovu a skóre bylo již 6:1 pro Střešovice. Tento stav vydržel až do konce 40. minuty.

Nevzdávající se Liberec nastoupil do třetí třetiny s chutí a odměnou pro něj byla branka Marka. Pak dostali liberečtí možnost početní výhody, kterou ale nevyužili. Po vypršení Kolískova trestu se k balónku dostal v předbrankovém prostoru Baudisch a nemýlil se. Ke zdramatizování zápasu chybělo málo, ale proti byl domácí Langer, který ze středu hřiště prostřelil Vaníčka, 7:3. Poslední branka utkání padla v čase 58:44 a byl u ní Valeš, který tak upravil na konečných 7:4 pro Tatran Střešovice.

Branky: Lhota, Marek, Baudisch, Valeš

Další utkání odehrají liberečtí muži ve svatostánku Bílých Tygrů, v HomeCredit Aréně. V rámci čtyřiadvacátého kola přivítají Sokol Královské Vinohrady a budou u toho znovu kamery ČT Sport. Zápas startuje v 17 hodin. Buďte u toho s námi, srdečně Vás zveme!