Mládež
08.11.2022 - Redakce

Juniorky na vítězné vlně. Plně bodovali a pomalu v tabulce vstoupají vzhůru.

O víkendu opět proběhly další boje v nejvyšší lize juniorek. Nejprve nás čekal nevyzpytatelný soupeř z Českých Budějovic, se kterým jsme doposud neměli moc konfrontací a v neděli pražské Panthers.

SK Meťák České Budějovice – FBC Liberec 3:11 (1:4, 2:4, 0:3)
Zápas byl pro nás veliká neznámá, proto jsme se chtěli soustředit sami na sebe a naši hru. Troufnu si říci, že hrajeme pěkný ofenzivní florbal a ne žádného “zaňďoura“, což přináší své. Celý zápas jsme měli pevně pod kontrolou, dokazuje to, že po dvou a půl minutách v první třetině vedeme v poměru dva nula. Soupeř se nám pak ještě chvíli snažil vzdorovat, kdy byla jeho snaha o vysoké napadání. S tím, jsme si ale hravě poradili, a naopak jsme ještě přidali další branky. Poté už nám soupeřky vzdorovat nedokázaly a v utkání jsme ve vlažném tempu zvítězili jedenáct ku třem.
Po zápase nás čekal dlouhý přesun do Středočeského kraje, kde jsme se přemístili na chatu, abychom se ráno mohli střetnout s pražskými Panterkami. Za zmínku pak ještě stojí společná večeře a posezení před cestou necestou. Což bylo příjemné a vedlo to k dalšímu posílení týmového ducha, čehož si u našeho týmu velice cením.

Panthers Praha – FBC Liberec 5:8 (1:4, 3:4, 1:0)
Další den, jiný soupeř a nová výzva. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Opět jsme toho o soupeři moc nevěděli. Trochu nás mohlo zmást, soupeřovo postavení v tabulce, kdy byly naše soupeřky čtvrté od konce. Přesto byla naše snaha hrát ofenzivní florbal se spoustu šancemi, což se nám zpočátku dařilo. Holky předváděly pěkné akce a v polovině zápasu jsme vedli 7:1. Bohužel jsme utkání nadále podcenili a dopustili jsme nadále lehké drama. Drobná nekoncentrovanost, spousty vyloučení, drobné chybičky a soupeř byl zpět ve hře.
Přesto jsme veliké drama nedopustili, holky vše v hlavách nakonec zvládly a ke konci zápasu jsme opět dominovaly. Soupeřky jsme už k ničemu více nepustily. Perfektně ubráněné oslabení pět na tři a výkon celého týmu vedlo k zasloužené výhře a z celého víkendu odvážíme šest bodů.
V neposlední řadě, bych chtěl všem moc poděkovat, samotným hráčkám, ale i rodičům, fanouškům, divákům a trenérům. Děkujeme po poskytnutí azylu v podobě možnosti přespání, nadělování dárkům a odměně našim hráčkám a už se moc těším na další ligové utkání, na které bych Vás moc rád pozval. Kdy v sobotu 19. 11. přivítáme na domácí palubovce FBŠ Slavii Plzeň a v neděli 20. 11. Tatran Střešovice, které odehrajeme doma v Turnov.