Mládež
17.04.2023 - Redakce

Mladší žáci zakončili ligovou sezónu v Mostu a v Litvínově.

Ligová sezona skončila i pro mladší žáky. V posledním ligovém kole nás zavedly cesty do Litvínova a Mostu. Co vše naši kluci zažili a jak si vedli v posledních zápasech se můžete dočíst v našem review.

Poslední 12. kolo ligy mladších žáků odehráli FBC Liberec Pink na hřišti Mostu. V prvním utkání si poradili s domácím týmem 9:0 a stejným výsledkem zvítězili i nad týmem Jirkova. Ve třetím utkání pak vyhráli nad Žatcem 8:3. V brance nastoupil Mates Kitzberger. V obraně Tomik Mochal, Pepča Treuchel, Pája Brabeca a Vašek Záhora. V útoku pak úřadoval Hozna Toman, Dáňa Kodeš, David Hrstka, Tobi Hanzelín, Krýša Plechatý, Séba Mikulecký, Fanda Přistoupil a Maty Zindulka.  Mužstvo vedli Mochal st. a Hanzelín st.. Kromě tří vítězství, dvou vychytaných nul a množství vstřelených branek, si kluci z Mostu odvezli i nové zkušenosti jako např. ubráněné dvouminutové oslabení 3 na 5. K vyloučení docházelo mimo jiné i za technické přestupky, které byly pro většinu hráčů neznámé. Ligovou sezónu potom hráči i s rodiči zakončili v McDonald´s společně s trenérem Chladem, který za nimi na turnaj přijel po prvním zápase z Litvínova. Tam dopoledne druhý tým mladších žáků FBC Liberec White zvítězil v utkáních s Lovosicemi 3-0, s Litvínovem 6-3 a v posledním utkání podlehl Chomutovu 4-5.
Posledním ligovým kolem však hráčům sezóna nekončí. V nejbližší době čeká na hráče třídenní turnaj Prague Floorball Cup SPRING (12.-14. května) a Děčín Open (21. května). Následovat budou i turnaje Nisaopen a Hummel Open game. Máme se na co těšit!